Güncel

Sony'nin ilk Android tabanlı Walkman'i geliyor!

Yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi planlanan Android tabanlı Walkman'in ekranı 4:3 inç olucak.


Son zamanlarda taşınabilir müzik çalar kullanımında gözle görülür bir düşüş görülüyor. Akıllı telefonların artışı, müzik dosyalarının da bu cihazlara aktarılmasına sebep oluyor. Yanında tek bir cihaz taşımak isteyen tüketiciler de müzik çalarları kullanmayı eskisi kadar tercih etmiyor. Buna rağmen  müzik çalar piyasasında önemli gelişmeler yaşanıyor.
1326302541_walk.jpg

Sony, ilk Android Walkman Z1000 modelini,yaklaşık 3 ay içerisinde satışa sunucak. Sony'ye özel uygulamalar ve Android Market'e erişim sunan cihazda 4.3 inç çoklu dokunmatik ekran bulunuyor. DLNA, HDMI ve Bluetooth gibi erişebilirlik seçenekleri sunan taşınabilir medya oynatıcı, 8 GB?lık modeliyle piyasaya sürülüyor.

Bu yeni cihazın tamamen şarj edilebilmesi   yaklaşık 5 saat alıyor, Ortalama 20 saat müzik dinleme ve 5 saat de video izleme imkanımız bulunuyor.  Pil ömrü tüketiceleri hayal kırıklığına uyğratacak gibi.

1GHz Nvidia Tegra 2 çift çekirdekli işlemci bulunan Walkman'in fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.