Sosyal medya devinden şok karar! Kullanıcılar çok üzülecek

LinkedIn, yaklaşık 1 yıl önce kullanıma sunduğu ‘Hikayeler' özelliğini kaldırma kararı aldı!

Sosyal medya devinden şok karar! Kullanıcılar çok üzülecek

Sosyal ağ LinkedIn, geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu “hikayeler” özelliğini içinde bulunduğumuz Eylül ayında kapatacak olduğunu duyurdu. Platform kaybolan değil, profil üzerinde kalıcı olan videolara odaklanacak.

Herkes gider Mersin'e, LinkedIn gider tersine! O özellik kalkıyor!

Instagram ile başlayan hikayeler özelliği, farklı sosyal medya uygulamalarında da kullanılmaya başlandığını biliyoruz. Instagram'ın olmazsa olmazı olan ve oldukça beğenilen bu özellik, her sosyal medya uygulamasında Instagram'da olduğu kadar beğenilmiyor ve yavaş yavaş kullanıcıların ilgisini kaybediyor. Örneğin; Twitter, 2020 yılında “Fleets” adıyla kullanıma sunduğu hikaye özelliğini geçen ayın başında sonlandırma kararı almıştı. Şimdi de LinkedIn benzer bir karar aldığını duyurdu.

LinkedIn, yaklaşık 1 yıl önce kullanıma sunduğu ‘Hikayeler' özelliğini kaldırıyor. Zira birçok kullanıcının olmazsa olmazı hale gelen ‘Hikayeler' özelliğinin, LinkedIn'de Instagram'da olduğu kadar etki oluşturamadığı ortaya çıktı. Üst düzey yönetici Liz Li, Linkedin kullanıcıların kalıcı içeriklere daha fazla önem verdiklerini ifade etti.

Sosyal medya devinden şok karar! Kullanıcılar çok üzülecek - Resim : 1

“Görünüşe göre profesyonel hikayenizi daha kişisel bir şekilde anlatan ve hem kişiliğinizi hem de uzmanlığınızı sergileyen kalıcı videolar oluşturmak istiyorsunuz. İlgi çekici videolar oluşturmak için daha yaratıcı araçlar istiyorsunuz” ifadelerini kullanan Liz Li, yapmış olduğu açıklamanın devamında ise, 'Hikayeler' özelliğin Eylül ayı sonunda kapatılacak olduğunu belirtti.

Linkedin, hikayelerde bulamadığı ilgiyi, sektör uzmanlarının Linkedin üzerinden önemli toplantılar gerçekleştirebilecek olduğu sesli sohbet kanallarında arayacağa benziyor. Zira sesli sohbet odaları, platformun konseptine daha uygun.