Güncel

Galatasaray NFT dünyasına giriyor!

Galatasaray, Türkiye'nin ilk NFT koleksiyonunu önümüzdeki aylarda sunacak. İşte detaylar.

Galatasaray NFT dünyasına giriyor!

Galatasaray NFT dünyasına giriş yapacağını duyurdu. NFT, kripto para dünyasının en önemli parçalarından biri. Türkiye'nin önde gelen kulüplerinden Galatasaray da bu alanda ilk adımlarını atmak için kolları sıvadı. 

Galatasaray, Ali Sami Yen NFT koleksiyonu ile NFT dünyasına ilk adımlarını atacak. İlk koleksiyon 1 Ekim'de tanıtılacak. Ardından dönem boyunca kulübün önemli tarihlerinde altı koleksiyon daha tanıtılacak.  

Galatasaray NFT dünyasına ilk adımlarını atıyor

Galatasaray NFT dünyasına giriyor! - Resim : 1

Galatasaray Spor Kulünü NFT dünyasına attığı adımları sosyal medya hesaplarından paylaşılan kısa  bir film ile duyurdu. Kulüp, NFT koleksiyonu için bazı iş birlikleri de yapıyor. Ali Sami Yen NFT koleksiyonu olarak adlandırılan koleksiyon, Türkiye'de piyasaya sürülen ilk spor klübü tarihi NFT koleksiyonu olacak. Bununla birlikte koleksiyonun dünya çapında da ilklerden olduğunu belirtmekte fayda var.

NFT nedir?

NFT, kripto para teknolojilerini kullanarak 2015 yılında ortaya çıkmıştı. Dünya çapında giderek popüler hale gelen Non-Fungible Tokens, (NFT) takas edilemez jetonlar anlamına geliyor. Dijital sanat eserlerini ve koleksiyon ürünlerini tescil edilebilir ve satılabilir varlıklar haline getiren NFT, blok zinciri teknolojisiyle kayıt altında tutulan dijital sertifikalar olarak kullanılıyorlar.

Her NFT’nin Galatasaray ve Shirtum’un web sitelerinde kendilerine has açılış sayfaları olacak. Taraftarlar, buradan Shirtum platformundaki Galatasaray açılış sayfasına yönlendirilecek. Kulübe destek olmak isteyen taraftarlar açılan pencereden NFT’yi kredi veya banka kartı aracılığıyla satın alabilecekler. 

 
NFT
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.