Sosyal medyada koronavirüs paylaşımına soruşturma!

Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medyadan yapılan koronavirüs paylaşımlarına karışı soruşturma başlattı.

Sosyal medyada koronavirüs paylaşımına soruşturma!

Dünya genelinde 80'den fazla ülkeye yayılan ve komşu ülkelerde de görülen koronavirüs, korkutmaya devam ediyor. Ülkemizde henüz bir vakaya rastlanmazken, sosyal medyadan yapılan provokatif paylaşımlar için soruşturma başlatıldığı duyuruldu. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Halkı korkutma amaçlı paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli çalışmalar başlatılmış olup en kısa sürede adli mercilere sevki sağlanacaktır." denildi.

Sosyal medyada koronavirüs paylaşımına soruşturma! - Resim : 1

Son günlerde Twitter, Facebook, WhatsApp gibi sosyal medya mecralarından yayılan görüntü ve ses kayıtları hakkında soruşturma başlatıldı. Koronavirüs ile ilgili olan bu ses kaydı ve görüntüler paniğe neden olurken, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden konuyla ilgili açıklama geldi. Yapılan son dakika açıklamasına göre "Ülkemizde koronavirüs salgını görüldüğüne dair gerçek dışı görüntü ve ses dosyalarını sahte hesaplar üzerinden yayarak paylaşımlar tespit edilmiştir. Halkı korkutma amaçlı paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli çalışmalar başlatılmış olup en kısa sürede adli mercilere sevki sağlanacaktır" denildi.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs, çok kısa bir zaman dilimi içerisinde 80'den fazla ülkeye yayıldı. Henüz ülkemizde resmi olarak açıklanan bir vaka bulunmazken, Yunanistan, İran gibi komşularımızda söz konusu virüse yakalanan birçok hasta görülüyor. 

GÜNCELLEME:

Türkiye'de koronavirüs çıkmasının ardından paylaşımlarından ötürü 29 sosyal medya kullanıcısı hakkında soruşturma başlatıldı.