Güncel

F1 ile ilgili Türkiye gelişmesi!

14 günlük Uluslararası seyahat kısıtlaması yüzünden F1 yarışlarına katılamayan Kanada'nın yerini Türkiye aldı.

F1 ile ilgili Türkiye gelişmesi!

11-13 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Formula 1 Dünya Şampiyonasında 14 günlük Uluslararası seyahat kısıtlaması yüzünden katılamayacak olan Kanada'nın yerini Türkiye aldı. 

Formula 1'in Kanada'nın bu durumu hakkında yaptığı açıklama; "geçtiğimiz haftalarda organizatörün ve Kanada'nın, Quebec'deki ve Montreal'deki yetkililerin yarışı gerçekleştirmek için yaptıkları çabanın karşısında minnettarız, ayrıca Kanada Grand Prix ile ortaklığımızın iki yıllık uzatıldığını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz" şeklindeydi.

Ayrıca yarış bileti almış olanların geri ödemeden yararlanacağını hatırlatan Formula 1 yetkilileri, 2022 yılında Kanada'yı yarışlarda görmek istediklerini dile getirdi.

F1'den Türkiye hakkında açıklamalar!

Kanada'nın yerini Türkiye'nin alması ile ilgili olarak Formula 1 başkanı ve CEO'su Stefano Domenicali, "Bu sezon Kanada'da olamayacak olmamız hayal kırıklığı yaratsa da, Türkiye'nin geçen sezonki muhteşem geçen yarışından sonra 2021'de bir Grand Prix'e ev sahipliği yapacağını teyit etmekten heyecan duyuyoruz, Türkiye, heyecanlı mücadelelere sahne olacak harika bir piste sahip." açıklamasını yaptı.F1 ile ilgili Türkiye gelişmesi! - Resim : 1

Tüm yarışseverlerin merak ettiği konuların başında elbette bilet satışları geliyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Vural Ak: “Dünyanın en heyecan verici pistlerinden birine sahibiz, halkımızın ve yabancı misafirlerimizin bu heyecana ortak olmasını biz de çok istiyoruz. Devletimizin aldığı pandemi önlemleri ve çalışmaları sayesinde en kısa sürede biletleri satışa çıkarmayı planlıyoruz. Yarışın gerçekleştirileceği tarihe baktığımızda, yarış için ülkemizi ziyaret edecek yabancı misafirlerin turizme de katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Sadece yarış ekiplerinin bile ekonomimize milyonlarca dolarlık katkı sağladığı Formula 1TM organizasyonu, yabancı izleyicilerin de gelişi ile önemli bir döviz girdisine imkan sağlayacaktır” dedi.

FORMULA 1 YARIŞLARINI 2 MİLYAR İZLEYİCİ TAKİP EDİYOR

Formula 1TM yarışlarına 5 ayrı kıtadan ülkeler ev sahipliği yapıyor.
Yıllık yaklaşık 2 milyar izleyicisi bulunuyor.
200 ülkede ve 250’den fazla kanalda yayınlanıyor.
Toplam 10 takım yarışlarda mücadele ediyor.
Intercity İstanbul Park 2021 takviminin 7’nci yarışı olacak.

F1
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.