Güncel

SpaceX'in Ay ziyareti bir sonraki bahara kaldı!

SpaceX'in Ay'a olan yolculuğu bir sonraki bahara kalmış gibi duruyor. Aksaklıklar ve planlama hataları yüzünden program bir yıl daha ertelenmiş durumda.


Genel olarak Tesla'nın güncel durumuna baktığımız zaman, işlerin pek yolunda gittiğini söyleyemeyiz. Bu durum anlaşılan şimdi de SpaceX'e de sıçarımış durumda.

Elon Musk, uzaya yolculuk konusunda dünyanın en girişimci insanlarından birisi. Ortaya attığı fikir ve düşünceleri sosyal medya üzerinden olay olan CEO, anlaşılan Ay'a yapılacak olan seyehati ertelemiş durumda.

Musk, geçtiğimiz dönemler de 2018 senesi içerisinde bu seyahatlerin yapılacağını sürekli olarak dile getiriyordu. İlk olarak Falcon Heavy’nin tepesinde Dragon kapsülünü kullanarak Ay’ın etrafına turist göndermeyi planlayan SpaceX, sonrasında karar değiştirerek Big Fucking Rocket (BFR) ile yolculuğu gerçekleştireceklerini açıklamıştı.

Bu karar zinciri uzadıya getirilerek bir türlü bir karara bağlanamadı.  Ortaya çıkan bilgilere göre Ay'a yolculuk 2019 senesinin ortalarına ertleenmiş durumda. Proje kapsamında yaşanan bazı aksaklıklar sebebiyle bir gecikme olacağını açıklayan SpaceX, 2019 senesi içinde net bir tarih paylaşımında bulunmuş değil maalesef. 

Bakalım SpaceX sözünü yere getirebilecek mi merakla bekliyor olacağız. Ortaya çıkan aksaklıkların ardından Musk sessizliğe bürünmüş olsada mutlaka aklında yine bir plan program tasarlıyordur diye düşünüyoruz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.