SpaceX oyuncaklar ve koleksiyonlar için dev anlaşma imzaladı!

Tesla'nın CEO'su Elon Musk sahibi olduğu SpaceX şirketi çocukları ve koleksiyonerleri sevindirecek bir anlaşma imzaladı. Artık Elon Musk'a ait şirketlerin oyuncaklarını dilediğiniz gibi koleksiyonunuza ekleyebileceksiniz.

SpaceX oyuncaklar ve koleksiyonlar için dev anlaşma imzaladı!

Mattel, 2023'te piyasaya sürülecek olan bir dizi astro-ilham oyuncak ve koleksiyonları oluşturmak için SpaceX ile çok yıllı bir anlaşma imzaladı. SpaceX temalı oyuncaklar Matchbox markası altında üretilecek ve pazarlanacak. Mattel ayrıca iş birliği ve doğrudan tüketiciye yönelik platformu Mattel Creations aracılığıyla koleksiyon ürünleri de piyasaya sürecek. Anlaşmanın mali şartları ise henüz kamuoyuna açıklanmadı.

SpaceX oyuncakları geliyor

SpaceX Başkan Yardımcısı Brian Bjelde, yeni nesil uzay kaşiflerine ve meraklılarına ilham vermek için Mattel ile çalışmayı dört gözle beklediklerini söyledi. Ayrıntılar yetersiz ancak Matchbox firması SpaceX'in çeşitli roketlerini tasvir edeceğini varsaymak muhtemelen doğru bir tahmin olacaktır. Starlink uyduları veya mürettebat kapsülleri gibi daha fazla egzotik kreasyonlar bile görebiliriz.

SpaceX'ın çok seveceğiniz oyuncakları geliyor!

Tesla Roadster'a ait lisanslı bir oyuncak

Mattel'in diğer oyuncak markalarından biri olan Hot Wheels, SpaceX'in 2018'de uzaya fırlattığı Tesla Roadster'ın bir kopyasını şimdiden üretti bile. Bu aracın içinde, sürücü koltuğunda SpaceX'in Starman adını verdiği uzay giysisi içinde olan astronot mankeni de içeriyor. Hot Wheels ayrıca 2021'de Kızıl Gezegene inen Mars Perseverance Rover'ın minyatür bir versiyonunu da üretmişti.

Koleksiyon serileri muhtemelen premium fiyat etiketine sahip daha detaylı ürünlerden oluşacak. Sırada ki bir Elon Musk aksiyon figürü olabilir mi? SpaceX, web sitesinde zaten çeşitli markalı ürünler satıyor, ancak bunların çoğu giyim ürünleri. İş birliği, Apollo 11'in Ay'a inişinin 53. yıl dönümü olan 20 Temmuz'da duyurulmuştu.