Güncel

Spotify artık DNA ile işleyecek!

Dünyanın en büyük online müzik platformu Spotify, çok konuşulacak bir özelliği platformuna entegre etmeye hazırlanıyor.  İşte detaylar!

Spotify artık DNA ile işleyecek!

Bazen firmalar dikkat çekmek ve satış stratejisi bakımından çeşitli yollara başvurabiliyorlar. Bunlardan biri de Spotify. Dünyanın en büyük online müzik platformu Spotify, çok konuşulacak bir özelliği platformuna entegre etmeye hazırlanıyor. 

Geçtiğimiz hafta genetik analiz şirketi Ancestry ile bir ortaklık kuran şirket bu firmanın desteği ile kullanıcılarının DNA’sına göre, çalma listeleri oluşturacak. Başka bir deyişle gen haritası çıkarılan kullanıcıya kökeni baz alınarak o bölgelerin şarkıları önerilecek. 

Spotify artık DNA ile işleyecek!

ABD basınında yer alan haberler göre, bu hizmetten yararlanmak için şimdiden 10 bine yakın kullanıcı başvuruda bulundu. Kullanıcıların bu özellikten faydalanabilmeleri için 99 dolardan satılan ‘AncestryDNA kit’i satın almaları gerekiyor. Kullanıcıların bilgileri bu firma tarafından çıkarılıyor ve Spotify ile paylaşılıyor. 

Yapılan açıklamaya göre, başvuruda bulunan kullanıcılar sonuçlarına 6 hafta içinde ulaşıyor. Açıkçası veri güvenliği konusunda takıntısı bulunan kullanıcıların başvuracağı bir yol mudur orası tartışılır. Ancak reklamın iyisi kötüsü olmaz derler.

Bu anlaşma ile birlikte Spotify, sırf meraklı olan tüketicilerin ilgisini bile çekecek gibi duruyor. 

Yorumlar
Mustafa
Bir bu eksikti. İyi olmuş.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.