Güncel

Spotify dünya çapında çöktü! İşte detaylar

Ünlü müzik platformu Spotify dünya çapında çöktü. Uygulamaya giren kullanıcılar garip mesajlarla karşılaşıyor.

Spotify dünya çapında çöktü! İşte detaylar

Dijital dünyanın en büyük kabuslarından biri uygulamaların çökmesi ya da erişim sorunu yaşamaları. Geçmişte farklı zamanlarda Google, Gmail, Facebook ve Microsoft gibi devler bu tarz sorunlarla karşı karşıya kaldı. Bunlardan biri de Spotif'ın başına geldi. Türkiye saati ile 15:00 civarında başlayan Spotify erişim sorunu dünyanın birçok ülkesinde yaşanan bir sıkıntı haline geldi.

Uygulamaya girenler 'bir sorunla karşılaştık' ya da 'Aradığınız şarkı kütüphanede bulunamadı' gibi uyarılarla karşılaşıyor. Yaklaşık 1 saat süren sıkıntının sebebi açıklanmazken dünya çapında birçok Spotify abonesinin bu sorundan dolayı şikayetçi olduğu görüldü.

Kaç kişiyi etkilediği bilinmeyen sorunun kaynağı da açıklanmadı. Muhtemel sorunun sunucularda yaşanan bir sıkıntı olabileceği düşünülüyor. Geçmişte benzer sorunlar yaşanan platformlardan biri olan Spotify ise konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.