Spotify günlük müzik trivia oyunu ‘Heardle'ı satın alıyor

Wordle'ın büyük başarısının ardından ortaya çıkan bir müzik bilgi oyunu olan Heardle’ın artık yeni bir sahibi var.

Spotify günlük müzik trivia oyunu ‘Heardle'ı satın alıyor

Spotify, oyunu satın aldığını duyurdu, ancak anlaşmanın şartları henüz açıklanmadı. Heardle Spotify'ın bugüne kadar satın aldığı ilk oyun.   

Heardle, melodiden şarkı  tahmin etmeye dayanan basit bir isim oyun. Oyunculara popüler bir şarkıyı tahmin etmeleri için altı tahmin hakkı verilir. İlk başta girişin bir saniyesini duyarlar. Heardle, her yanlış tahminden sonra biraz daha duymalarını sağlar (sıraları da atlayabilirler). Herkesin tahmin etmesi için her gün sadece bir şarkı bulunur.

Spotify günlük müzik trivia oyunu ‘Heardle'ı satın alıyor

Şarkıyı doğru bilseniz de bilmeseniz de, bir turu bitirdikten sonra parçanın tamamını dinlemeniz mümkün. Bu durum, Heardle'ı bir müzik keşif aracı olarak belirleyen Spotify'ın dikkatini çekmiş gibi görünüyor. Oyun bugüne kadar oyun Soundcloud altyapısını kullanıyordu.

Heardle ve Spotify arasındaki entegrasyon ABD, İngiltere, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'da başlamış durumda. Bu ülkelerdeki oyuncular Soundcloud yerine Spotify'da günün şarkısını dinleyebilir. Oyuna Spotify'ın web sitesinden de ulaşmak mümkün. Geçmiş istatistiklerini korumak isteyen oyuncuların, puanlarını transfer etmek için eski siteyi ziyaret etmeleri gerekiyor.

Spotify, diğer ülkelerdeki oyuncuların yakında diğer dillerde de Heardle oynayabileceğini söylüyor. Sonunda "Müzik severlerin sanatçılarla daha derinden bağlantı kurmasına ve arkadaşlarına meydan okumasına izin vermek için Heardle ve diğer etkileşimli deneyimleri Spotify'a daha tam olarak entegre etmeyi" planlıyor.