Güncel

Star Wars Episode IX'da bir şeyler yolunda gitmiyor!

Star Wars Episode IX'dan neden haber yok? İşte detaylar!

Star Wars Episode IX'da bir şeyler yolunda gitmiyor!

Star Wars The Last Jedi filmini vizyonda görmemizin üzerinden geçen bir yılın ardından geçtiğimiz Aralık ayında serinin hayranları, filmin yapımcılarından herhangi bir reaksiyon vermelerini beklemeye başlamıştı. Teaser yayınlanmasını ya da filmin adının paylaşılmasını talep eden Star Wars hayranlarının hiçbir isteği yerine gelmemişti.

Teaser'ın ya da filmin adının ne zaman yayınlanacağı hakkında bir tarihin bile paylaşılmaması üzerine, neyin yanlış gittiği merak edilenler arasında yer alıyordu.

Filmin yönetmenliğini üstlenen J.J. Abrams'e bu konu hakkında sorular yöneltilse de pek bir sonuca ulaşılamamıştı. Tüm bunların üzerine Star Wars Episode IX'ın setinde çalışan biri, dışarıya bilgi aktardı. Aktarılanlara göre, filmin adı belirlendi ve önümüzdeki haftalarda yayınlanmak üzere bir fragman kurgusu tamamlandı.

Ancak, filmin bazı sahnelerinin yeniden çekilmesi gerektiği için bu süreç gittikçe daha çok uzadı. Filmin bazı önemli kısımları henüz tamamlanamadı ve film çekimleri devam etmesine rağmen senaryo üzerinde de hala çalışılmaya devam ediliyor. Ayrıca yakında tüm çekimlerinin biteceğinden bahseden kaynak isim, bu filmin aynı oyuncularla çekilecek son film olduğunu dile getirdi.

Star Wars Episode IX'da bir şeyler yolunda gitmiyor!

Filme dair diğer dedikodular hakkında yanıt vermeyen kaynak ismin bilgi vermediği konular arasında 2016 yılında kaybettiğimiz Carrie Fisher'ın sahneleri ve Kylo Ren'in geleceği bulunuyor. Söylentilere göre Kylo Ren, The Last Jedi filminde geçirdiği değişimlerin ardından Kylo Knight Ren'e dönüşecek ve Rey ile birlik olup öldürdüğü Snoke'a benzeyen bir lider haline gelecek.

Filmin çekimleri hala devam ederken Mark Hamill'in de yeni film için geri döneceği gündemdeki yerini koruyor.

Star Wars Episode IX'ın oyuncu kadrosunda, önceki filmlerde olduğu gibi Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac Kelly Marie Tranve Domhnal Gleeson yer almaya devam edecek. Filmin kadrosuna yeni katılan Keri Russel, Matt Smith, Dominic Monaghan, Naomi Ackie'nin yanı sıra serinin ilk üçlemesinde Lando karakterini canlandıran Billy Dee Williams da filmde sürpriz bir şekilde yer alacak.

2016 yılında hayatını kaybeden Prenses Leia rolündeki Carrie Fisher da, üçlemenin ilk iki filminde kullanılmayan sahnelerin Episode IX'a eklenmesiyle hayranlarına son kez görünebilecek. Star Wars Episode IX'ın 20 Aralık 2019'da ülkemizde vizyona girmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.