Güncel

Starbucks tiryakileri şokta! 300 bin şişe kahve toplatılacak!

Dünyanın en büyük kahve zinciri markası olan Starbucks, aldığı kötü bir haberle sarsıldı. Buna göre şirket, 300 bin şişe kahvesini toplatmak zorunda kalacak.

Starbucks tiryakileri şokta! 300 bin şişe kahve toplatılacak!

Kahve denince akla gelen ilk markalardan biri de Starbucks. Gerek dünyanın diğer ülkelerinde gerekse ülkemizde oldukça rağbet gören marka, ABD’de aldığı bir kararla adeta şok oldu. Gelen haberler, şirketin vanilyalı frappuccino içeceklerine cam parçacıklarının girmiş olabileceği yönünde. Ancak bu konudaki asıl sorumlu Starbucks değil, kahveleri paketleyen firma olan PepsiCO.

Starbucks şokta! 300 bin şişe kahve toplatılacak!

Alınan bilgilere göre konuyla alakalı acil bir eylem planı hazırlayan Starbucks, 300 bin şişe kahvesini toplama kararı aldı. İçeceklerin çoğunun ABD’de satıldığı düşünülse de, kimi ürünlerin başka ülkelerde de satışa çıkmış olabileceği ifade ediliyor. Cam parçacıklarının herhangi birine denk gelmemesi için kılı kırk yaran şirket umarız geri çağırma operasyonunu başarılı şekilde tamamlayabilir. Çünkü içerisine cam parçalarının düştüğü bir kahveyi içen kişiler ciddi şekilde yaralanabilir ve hatta hayatını bile kaybedebilir.

Zaten ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından yapılan açıklamalar da bunu doğruluyor. Söz konusu geri çağırma operasyonunu sınıf 2 olarak kategorize eden FDA, büyük yaralanma ve direkt ölüm riskinin yüksek olduğu durumlarda bu kategoriyi kullanıyor. İçerisine cam parçacıklarının düşme ihtimalinin bulunduğu içeceklerin son kullanma tarihleri ise 08.03.2023, 29.05.2023, 04.06.2023 ve 10.06.2023 olarak açıklanmış durumda.

Yorumlar
HYDAR AMCA
Deprem felaketinde gıkı çıkmayan bu embesillerden değil kahve , su almam
Cevapla
Güneş
Aynen öyle.Allah şaşırtmasın.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.