Güncel

Starbucks Türkiye'den çekilme iddialarını yanıtladı!

Türkiye'nin en çok tercih edilen kahve zincirlerinden olan Starbucks'a ilişkin Türkiye'den çekilecek yorumları yapılmıştı. Şirket bu iddiaları yanıtladı.

Starbucks Türkiye'den çekilme iddialarını yanıtladı!

Bugün Türkiye'de bir çok şubesi olan dünyaca ünlü Starbucks için Türkiye'den çekilecek iddiaları yayılmıştı. Ülkemizde binlerce kullanıcısı olan Starbucks bu iddiaları yanıtladı.

Dolar/TL kurundaki oynamalar insanların panik yaşamasına sebep oldu. Dolardaki ani artış sebebiyle Apple Türkiye'de ürünlerini satmayı durdurmuştu. Neticesinde iPhone cihazlar karaborsaya düştü ve normal fiyatının çok üzerinde satılmaya başladılar. Hal böyle olunca farklı markalar hakkında da iddialar atılmaya başladı. Bu iddialardan biri de Starbucks hakkındaydı. Ülkemizden çekileceği iddia edilen marka şimdi iddialara bir yanıt verdi.

Starbucks Türkiye'den çekilme iddialarını yanıtladı!

Şirket kapatılacakları iddiasını yönelten bir kullanıcıya yanıt olarak şu ifadeleri kullandı:

starbucks

Apple cephesinde ise henüz resmi bir açıklama yok. Artan dolar kuru sebebiyle fiyatların güncelleneceği için ürünlerin siparişinin durdurulduğu tahmin ediliyor. Ancak net bir açıklama gelene kadar bir şey demek imkansız gibi duruyor. O sırada farklı e-ticaret siteleri iPhone cihazları farklı fiyatlarla satmaya başladı. iPhone 13 mini bile normal fiyatının 2 katı fiyatlarla satılabiliyor. Apple'ın verilen siparişleri de iptal ettiği iddia edilmişti. Ancak şirketin fatura kesilmiş siparişlere karşı böyle bir yaklaşımla gelmesi sosyal medyada tepki uyandırdı. 

Neyse ki Starbukcs için olumsuz bir durum yok. Artan dolar kuru sebebiyle ilerde ne olacağını kestirmek ise tabi ki zor.

Yorumlar
Millet
Yaygaracılar , mandacılar , kompleksliler. Esnafın kur düzenlemesi için geçici satışa ara vermesini ülke battı diye servis edenler kanınızı kontrol edin. Starbaks gitse sevinirim benim ülkemin kıraathanesi var. Özenti ve kompleks kokan , gösteriş için alışveriş yapan insanda ülkeye ne fayda.
Cevapla
Nuri
Kapansa iyi olur gençler ebola virüsüne yakalanabilir içtiğinize dikkat edin benden size tavsiye.
Cevapla
Misafir
Cidden kapansa ne olur? Önem düzeyi nedir yani? Milletin canı yanmış, Starbucks'da kahve keyfini mi düşünecekler? Milletin içi kan ağlarken o kahveden keyif alabilen varsa da diyecek birşey yok zaten...
Cevapla
alvak
starbucks avrupada varoşların ugrak yeri bizde de ergenlerin gösteriş yapanların vazgeçişmez ugrak mekanı. Emin olun ki kapatsa bizim insanımız tencere tavayla eylem yaparlar o derece önemli yani. Halbuki alt tarafı kahve. 5 tl al 20 tl sat. bizde de para çok malum. git starbucksa full çakılı.
VATAN EVLADI
HAHA KAPANSA NOLUR YA ))))
Cevapla
coffee
NÜFUS AZALIR :D
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.