Güncel

Steve Jobs' ı cenazesinde protesto edecekler

Bir grup, Steve Jobs' ın zenginliğini İncil'i tanıtmakta kullanmadığı için cenazesinde protesto edecek.


Westboro Baptist Kilisesine bağlı üyeler, Twitter üzerinden Steve Jobs' ı cenazesinde protesto edeceklerini açıkladı.

İnternet sitesinde "Tanrı ib...den nefret eder" sloganıyla dikkat çeken grubun, GodHateIslam.com, GodHateTheMedia.com, PriestsRapeBoys.com ve GodHateTheWorld.com gibi web siteleri bulunuyor.

Grup; GodHateIslam ve GodHateTheWorld sitelerinde Türkiye ve İslam ile ilgili ağıza alınmayacak sözler yayınlıyorlar. Steve Jobs' ı ise zenginliğini İncil' i tanıtmakta kullanmadığını ve Apple' ın "gey dostu" çalışanlara sahip en önde gelen şirket olduğunu idda edip suçluyorlar. İşin ilginç yanı grup, bu mesajı bir iPhone üzerinden göndermiş.

iPhone ile gönderildiğinin ortaya çıkması üzerine, Kilise kurucusu Fred Phelps'in torunu Megan Phelps-Roper, teknolojiye karşı olmadıklarını, ancak onun Tanrı'nın nefret ettiği şeyi tanıtmak için kullanılmasına karşı olduklarını söyledi.

Bir yüksek mahkeme grubun protestolarını konuşma özgürlüğü olarak değerlendirdiği için, resmi olarak gruba kimse müdahele edemiyor. Bu durumda Jobs' ın ailesi cenaze töreninde zor anlar yaşabilir.


Yorumlar
Misafir
kendini bilmez aptal insanlar işte
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.