Güncel

Steve Jobs uyuşturucu kulllanıyor muydu?

FBI, geçen yıl Ekim ayında ölen Apple CEO'su Steve Jobs ile ilgili dehşete düşüren bilgiler içeren 191 sayfalık bir dosya yayınladı.


1. George Bush döneminde İhracat Konseyi'ne seçilmesi gündeme geldiğinde hakkında tahkikat yapılan Jobs ile ilgili şok edici bilgilerden birisi geçmişte uyuşturucu kullandığı hakkında. Bombalı saldırı tehdidi aldığı da dosyada yer alan Jobs ile ilgili FBI kaynaklarından elde edilen bilgiler Jobs hakkında hiç de iyi şeyler söylemiyor.

1328864760_jobs.jpg

FBI kaynaklarına göre Jobs'un dürüst olmadığı ve amaçlarına ulaşmak için bazı gerçekleri saklamaktan ve yalan söylemekten  çekinmeyeceği bilgisi de dosyada yer alırken, Jobs'un evlilik dışı ilişkiden doğan çocuğuna da önceleri sahip çıkmadığı, sonradan bundan pişmanlık duyduğu da iddia edildi. Bir başka kaynak da Jobs'un ahlakın tartışmalı olduğu bilgisini FBI'a verirken, etik anlayışı ile ilgili diğer bazı olumsuz bilgiler de yayınlanan belgelerde yer aldı. Öte yandan Jobs'un arkadaşı Steve Wozniak da birlikte yaptıkları bir işten Jobs'un hak ettiğinden daha fazla para aldığını da açıklamıştı.

FBI'ın yayınladığı Steve Jobs dosyasında aşağıdaki linkten erişebilirsiniz: http://vault.fbi.gov/steve-jobs/steve-jobs-part-01-of-01/view

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.