Güncel

Steve Jobs'un 1983'te yaptığı konuşma ortaya çıktı!

Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un 1983 yılında Aspen'deki Uluslararası Tasarım Konferansı'nda yapmış olduğu konuşma kaydı ortaya çıktı.

Steve Jobs'un 1983'te yaptığı konuşma ortaya çıktı!

Marcel Brown tarafından Apple'ın eski CEO'su Steve Jobs'un 1983 yılında Aspen'deki Uluslararası Tasarım Konferansı'nda yapmış olduğu konuşma kaydını ortaya çıkardı.

Çekilen kayıtta, Jobs'un geleceğe yönelik tahminleri yer alıyor. Ayrıca ağ ve ses tanıma teknolojileri üzerine açıklamalarda bulunduğu kayıtta Jobs, 5 yıl içerisinde ofis içi ağların kullanılabileceği ve bu ağların evlere kadar girmesi için 10-15 yıllık bir sürece ihtiyaç olduğunu söylüyor.

1349376154_stevejobs123.jpg

Steve Jobs, konuşmasında taşınabilir bilgisayarlar ve radyo bağlantılarına da değinmiş. Bunlar sayesinde her yerden bilgiye ulaşılabileceğini belirtiyor. Jobs ayrıca birkaç yıl içerisinde insanların otomobillerinden çok bilgisayarlarıyla zaman geçireceğini söylüyor ve en çok dikkat çeken şey ise, Apple olarak insanlara kitap gibi yanlarında taşıyabilecekleri ve 20 dakika içerisinde kullanmayı öğrenecekleri bilgisayarlar üretmek istediklerini söylediği sözler oluyor.

54 dakikalık bir uzunluğu sahip kayıtta Jobs'un geleceğe dair günümüzde herkesin ulaşabileceği tahminleri yer alıyor. Jobs'un 1983 yılında yapmış olduğu konuşmayı aşağıda dinleyebilirsiniz.Yorumlar
gerçek
Adam olun sizde yapin adama helal olsun gelecegi anlatmiş biz daha önümüzü göremiyouz
Cevapla
Misafir
çevirseydiniz bari:)
Cevapla
hanifi
twilight filminide kendisi yazmış eline almış bi elma Edward cullen kilikli seni
Cevapla
Hanifi
ayrıca ******* in günümüzdeki mucidi de kendisidir. Teknolojioku : Küfür ve hakaret içeren yorumları göndermeye devam etmeniz halinde IP'niz site kurallarınca engellenecektir. Lütfen hakaret etmeden düşüncelerinizi belirtiniz.
Cevapla
yalcin
adam kahinmis meger:)))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.