Güncel

Şubat 2023 itibarıyla piyasa değerine göre en iyi on akıllı sözleşme platformu

Şubat 2023 itibarıyla piyasa değerine göre en iyi on akıllı sözleşme platformunu sizler için derledik!

Şubat 2023 itibarıyla piyasa değerine göre en iyi on akıllı sözleşme platformu

Kripto para biriminde bahis yapmak, yatırımcılara pasif gelir gibi avantajlar sunma yeteneği nedeniyle popülerlik kazanıyor. Bu nedenle, ilgili ağlarında stake edilen değere dayalı olarak birkaç kripto projesi bu alana hakimdir.

Şubat 2023 itibarıyla piyasa değerine göre en iyi on akıllı sözleşme platformu

2 Şubat 2023 itibarıyla, Ethereum ( ETH ) 29,1 milyar dolarlık piyasa değeriyle önde gelen akıllı sözleşme kripto projeleri arasında ilk sırada yer alırken, onu 10,4 milyar dolar ile Cardano ( ADA ) izliyor ve Binance Coin ( BNB ) üçüncü sırada yer alıyor.

Başka yerlerde, Avalanche'ın ( AVAX ) piyasa değeri 5,6 milyar dolarla dördüncü sırada yer alırken, 4,3 milyar dolar değerlemeyle Polygon ( MATIC ) beşinci sırada yer alıyor. İlginç bir şekilde, Polkadot ( DOT ) %14,47 ile en yüksek ödül oranını oluşturuyor ve toplamda altıncı sırada yer alan 3,8 milyar dolarlık piyasa değeriyle.

Piyasa değerine göre ilk on listede yer alan diğer akıllı sözleşme kripto projeleri arasında Tron ( TRX ), NEAR protokolü ( NEAR ), Algorand ( ALGO ) ve Fantom ( FTM ) yer alıyor.

Şubat 2023 itibarıyla piyasa değerine göre en iyi on akıllı sözleşme platformu - Resim : 1

Piyasa değerine göre en iyi on akıllı sözleşme platformu. Kaynak: Cradano Daily

Ethereum ve Cardano'nun staking hakimiyeti

Hem Cardano hem de Ethereum'un, yüksek sıralamalarına katkıda bulunan kapsamlı ağ geliştirme faaliyetlerinden geçtiğini belirtmekte fayda var. Örneğin, Merge yükseltmesinden sonra, Ethereum yatırımcıları ETH'lerini stake etmeye başlama fırsatı buldu.

Bu doğrultuda, Ethereum topluluğu, Şangay hard forku yayına girdikten sonra stake edilmiş ETH'lerini geri çekmeyi dört gözle bekliyor . Bu arada, ETH hissedarları şu anda Zhejiang test ağı kullanıma sunulduktan sonra geri çekilme sürecini simüle ediyor.

Gerçekten de, staking özelliği, piyasa değerine göre ikinci sıradaki kriptoya yardımcı olmak için lanse edilen Ethereum ekosistemi için anıtsal kabul ediliyor.

Cradano'nun ekosistem büyümesi

Başka yerlerde, Cardano'nun stake edilen miktarı şu anda ADA'nın arzının %70'inden fazlasına katkıda bulunuyor. Özellikle, Cardano'daki staking özelliği son aylarda önemli bir büyüme kaydetti. Örneğin, Ekim 2022'deki bir Finbold raporu , platformun bir yıldan fazla bir süre boyunca ortalama olarak yaklaşık 20.000 yeni staking adresi eklediğini belirtti.

Genel olarak, ağ, kripto topluluğu tarafından iyi karşılanmaya devam eden bir geliştirme etkinliği merkezi olmuştur. Bu hatta, blok zinciri bir 'Ethereum katili' olma potansiyelini gerçekleştirmek için hareket ederken, akıllı sözleşmeler gibi özellikler 5.000'in üzerindeki kilometre taşını aştı.

Son olarak platform, Şubat 2023 itibarıyla GitHub geliştirme etkinliğine göre ilk 10 kripto para birimi arasında da ikinci sırada yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.