Şubat, 2023'te Bitcoin için en önemli ay olabilir! İşte neden!

Şubat, 2023'te Bitcoin'in en önemli ayı olabilir! Neden mi? Gelin bu sorunun yanıtına, yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Şubat, 2023'te Bitcoin için en önemli ay olabilir! İşte neden!

Bitcoin ( BTC ), 2023'te önemli kazanımlar elde etti ve ralli, varlığı olası bir boğa koşusuna başlayacak şekilde konumlandırıyor olabilir.

Şubat, 2023'te Bitcoin için en önemli ay olabilir! İşte neden!

Muhtemel bir ralliye hazırlanırken, Elcryptoprof takma adlı bir kripto analisti 8 Şubat'ta attığı bir tweet'te, tarihi hareketleri tekrarlayan temel teknik göstergelere dayalı olarak Şubat ayının varlığın fiyat büyümesinde önemli bir belirleyici olabileceğini belirtti.

Özellikle analist, Bitcoin'in 10 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bir hareketi zaten onayladığını belirtti. Bitcoin'in daha önce pozisyonun üzerinde bir aylık kapanış geçirmesiyle, gelişmenin 2015 ve 2019'da yeni bir rallinin başladığını doğruladığını gözlemledi.

"Bu, 2023'ün en önemli ayı olabilir. MA10-Çizgisinin üzerinde bir aylık kapanış, 2015 ve 2019'daki yeni boğa koşusunun başladığını doğruladı. $BTC şu anda MA10'un üzerine çıktı. BTC'nin yeni boğa koşusuna başlayıp başlamayacağına bu ay karar verecek mi? Hazır mısın?" analist poz verdi.

Şubat, 2023'te Bitcoin için en önemli ay olabilir! İşte neden! - Resim : 1

Bitcoin fiyat analizi. Çizelge. Kaynak: TradingView

Özellikle, Bitcoin söz konusu olduğunda, MA10 çizgisinin üzerinde bir kapanış, kripto para biriminin yükseliş ivmesi yaşadığını ve yükseliş eğiliminin erken aşamalarında olabileceğini gösterir. Varlığın 2022'de önemli bir fiyat düşüşü yaşadığı düşünüldüğünde, bu özellikle Bitcoin için önemlidir.

Bitcoin yükseliş göstergeleri

Tahmine göre Bitcoin, diğer teknik göstergelere dayalı olarak bir fiyat kırılması geçirmenin olası işaretlerini gösterdi. Örneğin, Bitcoin kısa bir süre önce, en son 2020 ve 2021 boğa koşularından önce ortaya çıkan  golden cross ticaret modelini onayladı.

Yıla başlamak için yaklaşık %40 yükseldikten sonra, Bitcoin geçen hafta inişli çıkışlı bir yola girmiş gibi görünüyor ve bu da yatırımcıların sürpriz ralliye ilişkin kapsayıcı şüphelerini vurguluyor. Sonuç olarak, Bitcoin rallisi, piyasanın 2023'te yaklaşık 300 milyar dolar sermaye ekleyerek 1 trilyon dolarlık değeri geri kazanmasına yardımcı oldu.

Genel olarak, Bitcoin, 2022'de genel piyasayı baskılayan makroekonomik faktörlerden olası bir katalizör arıyor. BTC gibi risk varlıklarının, enflasyondaki yavaşlamanın ardından faiz oranı artışlarında olası bir düşüş sinyali vermesi muhtemel.

Bununla birlikte, olası yükseliş tetikleyicilerine rağmen, Bitcoin belirsizlikle karşı karşıya ve ilk kripto para birimi, son günlerde  önemli bir direnç olarak ortaya çıkan bir seviye olan 23.000 doların üzerinde tutunamıyor.

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında, Bitcoin 22.877 dolardan işlem görüyordu ve BTC'nin hem günlük hem de haftalık grafiklerde yalnızca %0,5'ten daha az düzeltme yaptığı düşünülürse yeni bir konsolidasyon aşamasının altını çiziyordu.

Şubat, 2023'te Bitcoin için en önemli ay olabilir! İşte neden! - Resim : 2

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Son olarak, Bitcoin'in kısa vadede düzeltme yapmasıyla birlikte, varlığa hala bir fiyat rallisini teşvik etmesi muhtemel yükseliş duyguları hakim. 

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.