Güncel

Suçla mücadelede yeni teknolojiler!

Uluslararası Kriminal Polis Laboratuvarları Sempozyumu'nda suçla mücadele için yeni teknolojiler serhileniyor.


Ankara'da yapılan "Uluslararası Kriminal Polis Laboratuvarları Sempozyumu"nda suçla mücadelede kullanılan yeni teknolojiler sergileniyor. Ülkenin güvenliği için Suçla mücadelede deliller yetkililer için oldukça önemli bir etken. Suçla mücadele eden güvenlik güçleri delil toplamada teknolojiden sonuna kadar faydalanıyorlar.

"Uluslararası Kriminal Polis Laboratuvarları Sempozyumu" şu günlerde Ankara'da gerçekleşiyor. Sempozyuma 50'yi aşkın ülkeden kriminal uzmanların katıldı. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ise bu sempozyum ile ilgili olarak açıklamasında modern yöntemlerin önemini vurguladı.

1349937370_uluslararasi-kriminal-polis-laboratuvarlari-4004067725o.jpg

Şahin, "Modern teknik ve yöntemlerle olay yerlerinden elde edilecek maddi suç delilleri tarafsız kimliği ile suçların aydınlatılmasında polisin ve genel olarak güvenlik birimlerinin en önemli silahı haline gelmiştir. Çünkü bu deliller mahkeme önünde şüpheliler aleyhine dilsiz tanıklık yapmaktadırlar" dedi.

Bakan Şahin güvenlik sistemlerinin tanıtıldığı standları da ilgiyle inceledi. Sempozyumda olay yeri incelemeden insan kaçakçılığını önlemeye kadar birçok alanda kullanılan ürünler sergileniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.