Güncel

Sütbank davası başladı

Konya Ereğli'de kurulan Sütbank, piyasadan 120 milyon TL'ye yakın para topladıktan sonra çökünce mahkemelik oldular.

Sütbank davası başladı

Gün geçmiyor ki kolay para kazanma umudu ile kurulan sistemlerden birini duymayalım. Çiftlik Bank ile geçtiğimiz yıllarda yaşanan bir olayın benzeri bugünlerde Konya'da yaşanıyor. Sütbank adı altında 120 milyon TL para toplayanlar, 1300 kişiye her ay düzenli olarak süt parası verileceğini vaat etti.

Sütbank davası başladı

Hürriyet gazetesinin haberine göre Ereğli'de kurulan Ekta Et ve Süt Ürünleri AŞ, aralarında emekli general, albay, astsubay, polis, doktor, avukat ve fabrika sahiplerinin olduğu 1300 kişiden 120 milyon TL para topladı.

400 dönüm üzerinde devasa bir çiftlik kuran şirket, daha sonra Sütbank adıyla yeni bir sistemi hayata geçirdi. Bu sisteme dahil olanlara en az 5 inek alma şartı getirildi. Her bir inek için 6 bin TL tutar belirlendi. En az 5 inek parası verene aylık düzenli süt parası ödemesi yapılacağını vaad eden bir sözleşme imzalandı.

Ancak 2015 yılından itibaren parlama yaşanan sisteme dahil olanlara 2016 yılında ineklerin öldüğü bilgisi verildi ve ödemeler aksamaya başladı. Daha sonra açılan dava ile olayın dolandırıcılık boyutuna vardığı Ponzi sistemi olduğu ortaya çıktı.

Yorumlar
sub
bitmiyor memleketin kerizi vesselam..
Cevapla
lBaBaCaNl
Salaklar olmasa akıllılar nasıl geçinir diye bir laf vardır.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.