Güncel

Sydney Film Festivali'ne bir darbe daha!

Covid-19 salgını hayatımızı etkilemeye devam ediyor. Salgının bu sefer ki hedefi ise, sinema severlerin merakla beklediği Sidney Film Festivali oldu.

Sydney Film Festivali'ne bir darbe daha!

Bu sene 68. yapılması beklenen ve daha önce Covid-19 kapsamında bir defa ertelenen Sydney Film Festivali, Avustralya yetkilileri tarafından bir kez daha ertelendi.

Bir süredir yeniden artışa geçen Covid-19 vakaları nedeniyle şu an için böylesi kapsamlı bir organizasyonun uygun olmadığı görüşünde hem fikir olan yetkililer, yaptıkları yazılı açıklamada: "NSW Hükümeti tarafından geçen hafta açıklanan Sidney karantinasının uzatılması ışığında bu sene 68'incisi düzenlenecek olan Sidney Film Festivali 3-14 Kasım 2021 tarihine ertelenmiştir. Sidney'deki kısıtlamaların kalkmasının akabinde, bilet satışlarına başlanacaktır." ifadelerine yer verildi.

Sydney Film Festivali'ne Bir Darbe Daha!

Sidney Film Festivali direktörü Nashen Moodley,"Hepimiz sevdiğimiz filmleri kutlamak için bir araya gelmeyi döt gözle bekliyoruz. Ancak bunun için ortamın biraz daha düzelmesini ve daha güvenli bir hal almasını beklemek zorundayız." şeklinde konuşarak, bu ertelemeden dolayı ne kadar üzgün olduğunu dile getirdi.

Bir süredir Sidney'de devam eden sokağa çıkma kısıtlamaları kapsamında vatandaşlar temel işler dışında yaşamlarını karantinada yani evde geçirmeye devam ediyor. Bugüne kadar 3 defa uzatılan karantinanın yeni bir uzatma kararı olmaması halinde 28 Ağustos'ta sona ermesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.