Güncel

Taarruzi İnsansız Hava Aracı Akıncı B ilk uçuşunu yaptı

Bayraktar AKINCI TİHA’nın 2 X 750 HP olmak üzere toplam 1500 HP’ye sahip olan B modeli ilk uçuşunu başarıyla tamamladı. İşte tüm detaylar.

Taarruzi İnsansız Hava Aracı Akıncı B ilk uçuşunu yaptı

Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde yürütülen AKINCI projesinde bir gelişme daha yaşandı. Yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA’nın (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) B modeli ilk uçuşunu başarıyla tamamladı.

2 X 750 HP olmak üzere toplamda 1500 HP güce sahip olan Bayraktar AKINCI B gökyüzüyle buluştu. Sınıfının en güçlü ve muharebe kabiliyeti en yüksek muharip uçağı olarak karşımıza çıkan AKINCI B ilk uçuşunda başarı elde etti.,

Taarruzi İnsansız Hava Aracı Akıncı B ilk uçuşunu yaptı

Çorlu’da bulunan Bayraktar AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nde gerçekleştirilen testte Bayraktar AKINCI B TİHA, 1 saat 16 dakika boyunca havada kaldı. Bayraktar AKINCI B ilk uçuşunda gerçekleştirilen aerodinamik parametre tanımlama testlerini de başarıyla tamamladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.