Güncel

Taksiciler artık yolu uzatamayacak!

Teknoloji devi Google, Haritalar uygulamasında yeni bir güvenlik özelliğini test etmeye başladı.

Taksiciler artık yolu uzatamayacak!

Teknoloji devi Google, Haritalar uygulamasında yeni bir güvenlik özelliğini test etmeye başladı. İlk olarak Hindistan'da ortaya çıkan bu özellikle kullanıcılara 'Stay Safer' menüsü sunuluyor.

Taksiciler artık yolu uzatamayacak!

Şu anda Google Maps kullandığınızda tavsiye edilen rotadan çıktığınızda, varmak istediğiniz noktaya otomatik olarak yeni bir rota çiziliyor. HaberTürk’te yer alan habere göre 'Stay Safer' seçeneğine tıklayan yolcular ise gitmek istediği noktaya giden en hızlı yoldan 500 metre uzaklaşırsa uyarılıyor.

Bu özelliğin özellikle yalnız seyahat eden yolcular tarafından tercih edilmesi bekleniyor. Stay Safer seçeneğiyle adından da anlaşılacağı gibi ilk olarak yalnız seyahat edenlerin daha güvenli bir yolculuk geçirmesi planlanıyor.

Testler de muhtemelen bu yüzden kaçırma ve taciz olaylarının çok sık yaşandığı Hindistan'da başlatıldı. Bunun yanında özellik sayesinde taksicilerin fazla ücret alabilmek için yolu uzatmasının da önüne geçilecek.

Google 'Stay Safer'la ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmazken söz konusu özellik ilk olarak mobil yazılım topluluğu XDA-Developers'ın editörleri tarafından fark edildi. Özelliğin ne zaman dünya genelindeki kullanıcılara sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Yorumcu
Tebrik ediyorum insanların dolandırılmaması için düşünülen hareketlere 👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.