Güncel

Tarihi mekanları hatta Mars'ı 360 derece panoramik açıdan görmek ister misiniz?

Birçok şehrin ve önemli tarihi turistik yapının 3 boyutlu görüntülerini hazırlayan Fatih Abak, tarihi ve turistik mekanları sanal ortama taşıdı.

Tarihi mekanları hatta Mars'ı 360 derece panoramik açıdan görmek ister misiniz?

Fatih Abak 3D teknolojisi ile çektiği panaromik fotoğrafları birleştirip İstanbul, Aksaray, Antalya, Ankara, Balıkesir, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Trabzon gibi illeri 3 boyutlu hale getirip izleyicileri sanal ortamda gezdirmeye başladı.

Şehirleri gezip, kendi imkanları ile çektiği görüntüleri ticari amaç gütmeden hayır için yaptığını, yine kendisinin yazdığı bilgisayar programıyla 3 boyutlu hale getirdiğini belirten Abak, gezi rotasına Kütahya, İzmir, Çanakkale, Manisa illerinin de ekleneceğini belirtti.

Balıkesir’in önemli tarihi ve turistik mekanlarından olan Taksiyarhis Anıt Müzesi, Alaca Mescid Camii, Atatürk Parkı, Balıkesir Lisesi, Değirmen Boğazı, İmam Birgivi Camii, Kuva-yi Milliye Müzesi, Saat Kulesi, Tren Garı, Zağnos Paşa Camii, İstanbul daki tarihi camiler olan Süleymaniye Cami, Eyüp Sultan Camileri gibi Ankara Kocatepe Camii, Ankara Kalesi, Nevşehir’in Peri bacaları, Dünyanın 2. Büyük kanyonu olan Aksaray’ın Ihlara vadisi ve Selime katedralleri, Mars’ın Kum tepelerini turumuza ekledik” dedi. 

En son Aksaray’da 170 noktada 26 mekanda çekimler yaptığını ifade eden Abak, görüntülerin Android telefonla da izlenebileceğini belirtiyor. Bu ilginç siteye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.