Güncel

Tasarım liderleri İstanbul'da!

Dünyaca ünlü dijital tasarım ve sanat okulları INARTS İstanbul’da buluşuyor.

Tasarım liderleri İstanbul'da!

Teknoloji ile sanatı yaratıcılık potasında eriten Türkiye’nin ilk ve tek fuarı INARTS, Amerika’dan Santa Fe University of Art and Design, Yeni Zelanda’dan Media Design School, Türkiye’den Mimar Sinan Üniversitesi gibi dünyaca ünlü dijital tasarım ve sanat okullarını İstanbul’da buluşturuyor. Dijital moda tasarımcılığından 3B bilgisayar animasyonu ve video oyun teknolojilerine kadar birçok alanda gençlerimizi geleceğin yeni meslekleriyle tanıştıran INARTS Fuarı, 6-7 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Yurtdışında ve Türkiye'de moda, fotoğrafçılık, endüstriyel tasarım, mimarlık, iç mimari, güzel sanatlar, tiyatro, dans, müzik dallarında eğitim veren sanat kurumlarını İstanbul’da bir araya getiren INARTS Fuarı, 6-7 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecek. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen INARTS Yurtiçi ve Yurtdışı Sanat Eğitim Fuarı’na katılım ücretsiz olacak.

1363689551_inartsfairgorsel.jpg

Amerika’dan Santa Fe University of Art and Design, Yeni Zelanda’dan Media Design School ve Türkiye’den Mimar Sinan Üniversitesi gibi dünyaca ünlü okulları tek platforma taşıyan INARTS, modern sanatlara ilgi duyan öğrencilerle genç profesyonelleri, geleceğin kariyer fırsatları için bir araya getiriyor.

Fuara katılan okul temsilcileri ziyaretçilere okul ücretleri, giriş ve başvuru şartları, yurtdışında yaşam koşulları ve ülkelerinin eğitim sistemleri hakkında bilgi verecek. Fuar kapsamında ön lisans, lisans, yüksek lisans eğitim programları sunan kurumlar, yaz okulları, kısa süreli mesleki eğitimler veren okullar ve hobi okulları öğrencilere en uygun seçenekleri sağlayacak.

Tasarım okullarının yanı sıra moda, iç mimarlık, mimarlık, fotoğrafçılık, güzel sanatlar, dans, bale, tiyatro, endüstriyel tasarım, taşıt tasarımı, sanat yönetimi, film yapımcılığı, gastronomi ve aşçılık gibi birçok branşta alternatifler sunan INARTS’a her biri alanında kendini kanıtlamış eğitim kurumları katılıyor. Bunlar arasında İtalya’dan NABA, Domus Academy, Linguaviva, Istituto Secoli, Haute Future Fashion Academy, Kanada ve İstanbul’da bulunan La Salle International, Türkiye’den İstanbul Moda Akademisi, Okan Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, İKSV yer alıyor.

Fuar ziyaretçilerine özel etkinlikler

INARTS etkinleri öğrencileri yalnızca eğitim kurumlarıyla değil, sanatçılar ve meslek profesyonelleriyle de tanıştırarak ilk elden mesleki tecrübe sağlıyor. INARTS etkinlikleri kapsamında, dünyanın en prestijli fotoğraf ödüllerinden Fiap Dünya Kupasında jüri özel ödülüne layık görülen fotoğraf sanatçısı Niko Guido, 6 Nisan Cumartesi günü fotoğraf sanatı üzerine bir konuşma yapacak. 7 Nisan Pazar günü ise La Salle Moda Akademisi, INARTS’a özel hazırladığı defile ile fuara renk katacak. INARTS fuarına katılan ziyaretçileri, yapılacak çekilişle, Avrupa ve Amerika’ya gidiş-dönüş uçak bileti ve İtalya’da sanat eğitimi bursu kazanma fırsatı bekliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.