Güncel

Tayland'da mahsur kalan çocuklar için ikinci operasyon!

Tayland'da bir mağarada mahsur kalan çocuklardan dördü daha kurtarıldı.

Tayland'da mahsur kalan çocuklar için ikinci operasyon!

Tayland yetkilileri, Chiang Rai bölgesinde 2 hafta önce bir mağarada mahsur kalan 12 çocuk ve antrenörlerini kurtarmak için Pazar günü başlatılan operasyonda şu ana dek 4 çocuğun çıkarıldığını duyurmuştu.

Bugün ise kurtarma ekipleri dört çocuğu daha mağara dışına taşıyarak yetkililere teslim etti.  Böylece mağaradan kurtarılan çocuk sayısı 8'e ulaştı. Mağarada şimdilik sadece 4 çocuk ve antrenör kaldı. Onlarında çıkartılması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Gelen bilgiler arasında kurtarılan çocukların sağlık durumlarının iyi olduğu ancak enfeksiyon riski nedeniyle aileleri dahil kimseyle görüştürülmedikleri açıklandı.

50'si yabancı 90 dalgıcın katıldığı kurtarma çalışmalarının iki gün içerisinde tamamen bitmesi öngörülüyor. Çok dar geçitlerin bulunması nedeniyle çocuklara ulaşım oldukça zor. Hatta geçen bir dalgıç bu kurtarma operasyonu sırasında hayatını kaybetmişti. 

Profesyonel bir dalgıcın mağaradan çıkmaya çalışırken hayatını kaybetmesi, birçoğu yüzme bilmeyen çocuklar için yapılacak kurtarma operasyonuna ilişkin endişeleri arttırmıştı. Bakalım geriye kalan dördü çocuk toplamda 5 kişi başarılı bir şekilde çıkartılabilecek mi mağaradan bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.