Güncel

Tayvan depremi önce TSMC'yi sonra Apple'ı vurdu!

Tayvan'da yaşanan depremden sonra TSMC üretim sorunu yaşıyor.


6 Şubat tarihinde Tayvan'da yaşanan 6,4'lük deprem sonrasında TSMC'nin çip üretim tesisinde maddi hasar gerçekleşti. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ta kullanılan A9 yonga setinin üretimini üstlenen TSMC'den gelen bilgiler gösteriyor ki önümüzdeki dönemde üretim süerci ciddi bir sekmeye uğrayacak.

TSMC'nin 2016 yılında 198 - 201 milyar dolara arasında gelir elde edeceği belirtilirken bu deprem sonrasında gelirlerde 6 milyar dolarlık bir kayıp olabileceği öngörülüyor. Bu bilgi borsa tarafında işlem yapan kişiler için oldukça önemli olabilir ama bizim için en önemli soru A10 yonga setinin üretiminde bir aksama yaşanıp yaşanmayacağı?

1455617938_a10-chipset-mockup.jpg

Tayvan yaralarını sararken TSMC'nin de bir an önce A10 yonga setinin üretimine başlaması gerekiyor; yoksa Apple istemeyerkte olsa Samsung'un kapısını çalabilir.

iPhone 6S ve iPhoen 6S Plus sipraişlerinde bir gecikme yaşanır mı derseniz böyle bir durum ile karşı karşıya kalınacağını düşünmüyoruz; zira iPhone 6S satışlarının bu çeyrekte durma ve gerileme göstereceği ortadaki en önemli gerçeklerden birisi...

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.