Güncel

Tek bir dizi Netflix hisse değerini bir haftada uçurdu!

Yeni Stranger Things sezonu ilgiyi artırdığı için, Netflix hissesinin piyasa değerinde bir haftada %10'a yakın artış gerçekleşti.

Tek bir dizi Netflix hisse değerini bir haftada uçurdu!

Yakın bir zaman önce, Netflix'in yayınladığı bir kazanç raporu, hisselerin düşmesine ve yatırımcıların hisse senedinden çıkmasına neden oldu. Yine de, hisseler son beş gün içinde kabaca %5 arttı.

Tek bir dizi Netflix hisse değerini bir haftada uçurdu!

Verilere göre, şirketin yayınladığı 'Stranger Things' dizisinin yeni sezonu şu ana kadar 287 milyon izleyici saati topladı. CNBC'nin Squawk Box'ına konuşan WinView Inc'in Yönetim Kurulu Başkanı Tom Rodgers, bu rakamlar hakkında yorum şu yorumu yaptı:

“Bu izleyici sayılarına inanıyor muyum? Kesinlikle! İnsanların ölüme terk ettiği ama tekrar hayata dönmüş gibi görünen hisse senedinde neler olduğunu düşünüyorum. Hisse senedinde garip şeyler oldu ama bence burada olan Stranger Things. Demek istediğim, Stranger Things 4. sezonu 287 milyon izlenme saatiyle muazzam bir başarıya imza attı.”

NFLX Tablosu ve analizi

Bu arada, Nisan ayının sonuna doğru artan hacimle birlikte, hisseler 330$ tabanını kaybetti ve 250$ seviyesine kadar düştü. Şu anda hisseler 20 günlük Basit Hareketli Ortalama'nın üzerinde işlem görüyor. Ancak, yıldan yıla (YTD) %65'in üzerinde düşüş görünüyor.

NFLX 20-50-200 SMA çizgileri tablosu. Kaynak. Finviz.com verileri.

Benzer şekilde, analistler, hisselerin ortalama fiyatının önümüzdeki 12 ay içinde 295,80 $'a ulaşabileceğini tahmin ederek, hisseleri elde tutma oranı olarak değerlendiriyor. Bu, bu yazıyı hazırladığımız zamandaki fiyatı olan 200,12 $'dan % 47,81 daha yüksek.

Yorumlar
Atilla
Bu aptal dizimi hisseyi ucurmus ? Gerçekten aptallar ordusu dolu dunya
Cevapla
admin
aynen bir sen akillisin kardes.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.