Güncel

Teknofest'i sizler için gezdik! (Video)

Türkiye'nin ilk Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest etkinliğini sizler için gezdik. İşte izlenimlerimiz.

Teknofest'i sizler için gezdik! (Video)

Bu yıl ilk kez düzenlenen Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest, İstanbul'un yeni havalimanında gerçekleştirildi. 20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen festivalde ağırlıklı olarak askeri sivil havacılık teknolojileri ve ürünleri sergilendi. 

Teknofest'i sizler için gezdik!

Festivalde birçok etkinlik de eş zamanlı olarak yapıldı. Uluslararası Drone Yarışması'ndan Ay Yıldız uçak timinin gösterilerine kadar birçok etkinliğin gerçekleştirildiği etkinlik için İstanbul'un birçok yerinden ücretsiz servisler kaldırıldı. Yine İstanbul'un dört bir yanından öğrencilerin de öğretmenleri ile beraber ziyaret ettiği fuar devasa alanına rağmen kalabalık bir katılımı yakaladı. 

Alanda çeşitli uçaklardan (ki aralarında THY'nin getirdiği yolcu uçağı da var) helikopterlere kadar birçok havacılık aracı vardı. Ayrıca İHA (İnsansız Hava Aracı) ve SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı) örneklerini de festivalde görmek mümkündü. Ayrıca çeşitli konser ve etkinlikler de yine Teknofest bünyesinde gerçekleştirildi. 

Ziyaret ettiğimiz fuarın gerçekleştirildiği lokasyon biraz uzak olsa da bütün alanı gezip izlenimlerimizi sizlerle paylaştık. İşte Teknolojioku olarak Teknofest maceramız ve Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali. 

Yorumlar
Timothy
Ülkemiz için güzel şeyler bunlar, herkesin emeğine sağlık.
Cevapla
ali
birine prim olur diye bakmıyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.