Güncel

Trump'ın yeni hedefi: İnternet devleri!

Trump, Google ve Facebook hakkında haksız rekabet soruşturması açılabilmesi için adım atıyor.

Trump'ın yeni hedefi: İnternet devleri!

Yeni hazırlanan başkanlık kararnamesi ile Trump yönetimi, sosyal medya şirketlerinin tarafsızlığını araştırmayı hedefliyor. Henüz hazırlık aşamasında olan ama taslağı basına sızan kararnamede sosyal medyanın halk üzerindeki etkisine dikkat çekilirken, bu platformlar arasındaki rekabetin korunmasının önemi vurgulandı.

Euronews'in haberine göre, kararname kapsamında, internet şirketleri arasındaki rekabeti korumak ve bu şirketlerin tüketicilere zarar vermesinin engellemek için bazı devlet kuruluşlarına özel önlemler alma yetkisi verilecek.

Amerikan Başkanı Donald Trump daha önce defalarca Facebook ve Google'ın muhafazakarlara karşı taraflı olduğunu dile getirmişti.

Trump'ın yeni hedefi: İnternet devleri!

Trump'ın yeni hedefi: İnternet devleri! - Resim : 1

Ağustos ayında attığı bir tweette Trump, "Sosyal medya, cumhuriyetçi/muhafazakar seslere yönelik ayrımcılık yapıyor. Trump yönetimi adına açık ve net şekilde konuşarak buna izin vermeyeceğimizi söylüyorum. Sağ görüşlü insanların fikirlerini engellerken diğerlerine dokunmuyorlar..."  demişti.

Trump daha sonra,  'Birliğin Durumu' konuşmasının Google tarafından Obama döneminde yapıldığı gibi ilk sayfaya konulmadığını iddia etmişti. Fakat bu iddianın gerçek olmadığı ve Google'ın konuşmayı, eski Başkan Obama için yaptığı gibi ilk sayfaya koyduğu ortaya çıkmıştı.

Yorumlar
sefser
yanliz bizde yapilan operasyonlara benziyor degilmi tek tek hepsini geziyor karsit olan yada olabilecek olan kim yada kimler varsa tek tek geziliyor.
Cevapla
haha
he he ``GEZI``liyor haklisin :D
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.