Güncel

Teknoloji devinin faaliyetleri Türkiye'de devam ediyor

Japon teknoloji firması Fujitsu, Türkiye'ye atanmış distribütör firmalarıyla Türkiye'de olan faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor. 

Teknoloji devi Türkiye’den çekilme kararı aldı

Japon teknoloji firması Fujitsu, 2019 yılında Türkiye’den çekilme kararı aldı. Avrupa ve Orta Doğu operasyonlarını 2019 yılında yeniden inşa etmeye karar veren Fujitsu, bu kapsamda Türkiye’den ayrılmayı planladığını söylemişti. Japon şirket, yaklaşık üç yıllık sürecin ardından Türkiye’den resmi olarak çekildi. Ancak şirket atanmış distribütör firmalarıyla Türkiye'de olan faaliyetlerine devam ediyor. 

Türkiye faaliyetleri devam ediyor

Fujitsu’nun 2019 yılındaki son resmi rakamlarına göre, Türkiye’de 2 ofise ve 100’den fazla çalışana sahipti. 2,5 milyondan fazla ürün ve yazılıma destek sunuyordu. Bilgisayar parçaları, depolama, güvenlik ve sunucu çözümleri üreten firma, hem özel şirket hem de devlet kurumlarında aktif olarak kullanılan ürünlere sahip. Şirketten yapılan açıklamaya göre: "Türkiye faaliyetlerimiz devam ediyor. Atanmış distribütör firmalarıyla beraber tam gaz büyümeye devam ediyoruz." ifadeleri kullanıldı. 

Yorumlar
Oğuz
Okuma yazma da yok bunlarda. Haberse diyor ki 2019 yılında bu karar alındı, Sevdalı nickli biri demiş ki "geçen gün Japon başbakan öldürüldü, abd başka adamını koydu Japonya'nın başına, türk ekonomisini kötülemek için yapıyor" bir de insanlar beğenmiş bu yorumu.
Cevapla
Serdar
Herkes sevinmiş Japonlar gidiyor diye . Uretim olmayan ülkede dahada pahalilancak
Cevapla
Sevdalı
Geçtiğimiz günlerde eski Japon başbakana suikast yapıldı ve hayatını kaybetti ondan sonra amerika tarafından başka biri seçildi sırf turkiyeyi kötülemek bak Türk ekonomisi kötülensin diye yapiyorlar
Cevapla
Yiğit
Diğer yorumları yazan arkadaşlar dünyadan haberdar değiller. Fujitsu benim çalıştığım şirketin rakiplerinden biridir. Server, storage ve yazılım alanında aktivite gösterir. Müşterileri de kamu ve özel sektördedir. Yüzbinlerce dolarlık bir sunucunun, diskin desteksiz kalması ve bir T0 anında sorun yaşamasının nasıl bir şey olduğunu hayal edemiyorlar. Maalesef üzerinde petabytelarca veri bulunduran sistemlerden de bir anda migration yapılamıyor. Yapılsa dahi yeni sunucuları üreten şirket de yabancı olacak. Memleket fikri olmadan düşüncesi olanlar diyarı haline geldi.
Cevapla
Ali
Bilgisi olmadan fikri olacaktı
Pandora
Tüm yabanci şirketler ülkemizden ayrılırsa harıka olur.
Cevapla
Serda
Neden süper olur ? İthal herşey daha pahalı olur
Misafir
Tüm yabancı şirketler ayrılsa ne ticaret kalır ne istihdam
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.