Güncel

Teknosa 10 milyon TL zarar açıkladı

Teknoloji market zinciri Teknosa, 2018 yılının ilk 6 ayında 10 milyon TL zarar açıkladı.


Kamuoyu Aydınlatma Platformu KAP'ta mali sonuçları ile ilgili açıklama yapan teknoloji marketleri zinciri Teknosa, 2018 yılının ilk 6 ayında 10 milyon 135 bin TL zarar ettiğini açıkladı. Geçen yılın aynı döneminde 9 milyon TL kâr eden Teknosa, cirosal olarak büyüme gerçekleştirdi.

Teknosa 10 milyon TL zarar açıkladı


Teknosa, 2018’ın ilk yarısında 1 milyar 700 milyon ciro gerçekleştirdi. Şirketin aynı dönemde operasyonel karlılığı (FAVÖK) ise 62 milyon TL oldu. Şirket geçen yılın aynı döneminde 1 milyar 531 TL ciro elde etmişti. Firma cirosunu artırmasına rağmen zarar etmekten kurtulamadı.

Geçen yılın aynı dönemine göre benzer mağazalarda satışlarını yüzde 12 seviyesinde artırarak 1 milyar 700 milyon TL ciro gerçekleştirdi. Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) ikinci çeyrek ve ilk 6 ay sonuçlarını açıklayan Teknosa, dijital dönüşüm projelerine devam ederken, artan ortalama sepet tutarı ve dönüştürme oranının etkisiyle büyümeyi yakaladı.

2018 ikinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını değerlendiren Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, “Yılın ikinci çeyreğinde 892,5 milyon TL ciro elde ederek büyümemizi sürdürdük. Sonuç olarak ilk 6 ay ciromuz 1 milyar 700 milyon TL’ye ulaştı. Sektörde bizi her zaman farklı kılan hizmet konusunda çıtayı yükseltmeye odaklanıyoruz. Müşteri Hizmetleri süreçlerinde sektöre model olacak pilot çalışmalarımız var. Teknosacell ile müşterilerimize avantajlı, data yoğun paketler sunarak iletişimlerini güçlendiriyoruz. Özmarkalı ürünümüz Preo’da da ilk 6 ayda çok önemli adımlar attık. Hem ürün yelpazemizi genişlettik hem içinde bulunduğumuz ürün gruplarında pazarda satış adetlerinin artmasına olumlu katkı sağladık. Müşterilerimize çoklu kanalda kesintisiz deneyim sunmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

MediaMarkt Teknosa'yı satın almak istemişti

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddiaya göre Türkiye'de de faaliyetle bulunan MediaMarkt, Türkiye'deki en yaygın teknoloji zinciri ağı olan Teknosa'yı satın almak üzere görüşmelerde bulundu. Bloomberg'in haberine göre Alman teknoloji perakendecisi Media Markt Saturn, Sabancı Holding'den Teknosa'yı satın almak istedi. Yine Bloomberg'in haberine göre Alman Media-Saturn-Holding, Teknosa’nın yüzde 75’i için 90 milyon euro ödemeyi teklif etti. Her iki tarafın da bir açıklama yapmadığı görüşmeler ile ilgili resmi bir bilgi bulunmuyor.

Yorumlar
adam
utanmadan kapatın gidin diyoya böle yobazlar var memleketde çok yazık
Cevapla
fiko
kapatin gidin artik
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.