Güncel

TeknoSa'dan flaş açıklama!

Bugün medyada yer alan 76 mağazasını kapatacağına yönelik haberler sonrası Teknosa'dan açıklama geldi.

TeknoSa'dan flaş açıklama!

Türkiye'nin en büyük teknoloji marketleri zinciri TeknoSA’nın, 50 ile 80 arasında mağazası ile ilgili kapatma kararı aldığı iddia edilmişti.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bir açıklama yapan Teknosa yönetimi mağazaların kapanmasına yönelik alınmış bir karar alınmadığını duyurdu.

Şirketin KAP'a gönderdiği yazılı açıklama şöyle:

"Bugün bazı basın organlarında çıkan haberler üzerine SPK'nın II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin "Haber ve Söylentilerin Doğrulanması" başlıklı 9. Maddesine istinaden aşağıdaki açıklama yapılmıştır:

Bilindiği üzere, mağaza açılış ve kapanışları, perakende sektörünün doğası gereği, sektördeki şirketlerin karlılıklarını korumak amacıyla devamlı olarak yapmakta olduğu bir uygulamadır. Teknosa özelinde rakamsal örnek vermek gerekirse, 2015 yılında 29 açılış/42 kapanış, 2014 yılında ise 49 açılış/52 kapanış yapmış bulunmaktayız. Bu yılın ilk 6 ayında ise 15 açılış/33 kapanış yapmış bulunmaktayız.

En son durum itibari ile mevcut sektörel görünüm doğrultusunda mevcut mağaza ağımızın gözden geçirilme çalışmaları devam etmekte olup, söz konusu haberde belirtildiği şekilde 76 mağazayı kapatmaya yönelik alınmış bir Yönetim Kurulu kararımız bulunmamaktadır.

Konu ile ilgili gelişmeler olduğu takdirde kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.