Güncel

Telefon tamircinin elinde alev aldı (Video)

Ankara'da bir telefon dükkanında yaşanan olayda bir telefon tamir esnasında alev aldı.

Telefon tamircinin elinde alev aldı (Video)

Cep telefonlarının zaman zaman patladığı ya da alev aldığı bilinen bir durum. Pillerinden kaynaklanan bu durum özellikle yaygın olarak kullanılan Li-İyon teknolojisinden kaynaklanıyor. Bu tarz pile sahip telefonları tamir ederken dikkatli olmak ve gerekli önlemleri almak gerekiyor. Eğer gerekli önlemler alınmadan bir tamir işlemi gerçekleştirilmeye kalkışılırsa bu tarz patlama ya da alev alma sorunları yaşanabiliyor.

Ankara'da yaşanan ve HaberTürk WahtsApp hattında gönderilen bir videoda ise tamir sırasında alev alan bir telefon görülüyor. Tamircinin hafif bir yaralanma ile atlattığı olayda telefonu açarken cihazın alev aldığı görülüyor. Herhangi bir güvenlik önlemi alınmadan yapılan tamir çalışması sırasında alev alan telefon tamircisinin biraz yaralanmasına yol açsa da kalıcı bir hasar bırakmadığı anlaşılıyor.

Alev alma sonrasında dükkanda bulunan diğer kişilerin yardımına koştuğu tamirci hemen ayağa kalkalar şaşkınlığını üzerinden atmaya çalışıyor. Zaman zaman tehlikeli olabilecek akıllı telefonlar konusunda dikkatli olunmasını ve tamir ederken gerekli önlemlerin alınmasını öneriyoruz. İşte Ankara'da yaşanan olay ve alev alan telefon:

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.