Güncel

Telefonunuz tamamen değişecek! MIUI 13 neler sunuyor?

MIUI'nin bir sonraki güncellemesi merakla bekleniyor. Şu sıralar sıklıkla gündeme gelen bu arayüz hakkında detayları aktarıyoruz.

Telefonunuz tamamen değişecek! MIUI 13 neler sunuyor?

Birkaç gün önce, Xiaomi CEO'su ve kurucu ortağı Lei Jun, sosyal ağ Weibo aracılığıyla MIUI 13'ün sunumunun giderek yaklaştığını duyurdu. Yeni özelleştirilebilir arayüz katmanı birkaç aydır çok konuşuluyor olsa da, arayüzün son  halinin henüz ne olacağı hala bilinmiyor.

Ancak çok sayıda söylenti ve sızıntı, arayüzün görünümü hakkında net ve kesin bir fikre sahip olmamız için ihtiyacımız olan her şeyi bizlere sağladı. Bu nedenle MIUI 13'ün Xiaomi'nizi tamamen değiştirecek olası yeni arayüzü hakkında bilinen her şeyi anlatıyoruz.

Birçok ilginç widget

Yeni özelleştirme katmanı, MIUI 12.5 Enhance Edition'da gördüğümüz gibi yalnızca geçmişten gelen hataları düzeltmeyi değil, aynı zamanda tamamen yenilenmiş ve yenilikçi bir görüntü sunulabilecek. Çin'den gelen MIUI 13 hakkındaki sızıntılar, arayüze modern ve yepyeni widget'ların eklenmesiyle ilgiliydi.

Artık sadece günlük aktivite veya hava durumu widget'larıyla ilgili değil, MIUI 13 bizlere, cihazın yönetimini ve etkileşimini kolaylaştırmak olan çok çeşitli kısa yolları da bu sürümle birlikte sunacak.

Güncellenen başlatıcı

MIUI 13'ün Çin ROM'una yönelik kapalı betasından sızdırılanlara göre, özelleştirme katmanının uygulama başlatıcısı olan Mi Launcher'ın nasıl güncellendiğini de bizlere gösterdi. Şimdi hem sistem başlatıcı hem de uygulama kasası tamamen yeni özelliklerle birlikte geliyor.

Başlatıcıyı uygulama kasasıyla birleştirmek, birden çok widget'ın ve kısayolun entegrasyonuna olanak tanıyacak. Aynı şekilde, cihazınızı kişiselleştirmek için masaüstü ayarlarından erişebileceğiniz bir widget mağazası da bu sürümle birlikte hayata geçmiş oluyor. Ayrıca, hem widget eylemleri hem de masaüstü düzenleyicide yeni animasyonlardan oluşan bir repertuar da mevcut olacak.

Mi başlatıcısının güncellenmesi ile, görünümü iOS cihazlarının arama motoruna oldukça benzeyen " yeni bir arama çubuğu " da ortaya koyuyor.

Yeni minimalist kontrol merkezi

Yeni MIUI 13 özelleştirme katmanının muhtemelen sunacağı değişikliklerden bir diğeri, geçmiş sürümlerinden çok daha minimalist bir kontrol merkezi sunacak olması.

Bu sızıntı Temmuz ayının ortalarında ortaya çıkmıştı ve MIUI 12 ile 12.5'in aynı unsurlarını koruyan ancak daha basit bir şekilde gösterilen bir kontrol merkezini ortaya çıkardı.

Bu yeni kontrol merkezi biraz iOS benzeri bir görünüme sahip ve öğeleri iki sütun halinde organize ediyorAyrıca adım sayısı, finansal bakiyeler ve cihazı kullandığınız süre hakkında bilgileri görüntüleyebileceğiniz bir blok da mevcut.

Yeni Akıllı Araç Kutusu kenar çubuğu

Son olarak, MIUI 13'te bulunabilecek yeniliklerden biri de yeni Akıllı Araç Kutusu kenar çubuğu olacak. Bu yeni özellik, Güvenlik uygulamasının bir güncellemesi ile sunulacak. Hali hazırda bu özellik Çin ROM'unda mevcuttur. (ROM farklılığı)

Görünümü ile ilgili olarak, " Akıllı Araç Kutusu " Xiaomi Pad 5 uygulama yuvasını ve ayrıca MIUI yüzen topu çok andırıyor. Yeni çubuk, en çok kullanılan veya en son kullanılan uygulamaları gösterebiliyor.

Ek olarak, Akıllı Araç Kutusu konumunuzu ayarlamanıza, otomatik olarak gizlenebilen ve gösterilebilen sabit uygulamaların seçimine de izin verir. Şu anda bu özellik yalnızca Çin'de çalışsa da, MIUI 13'ün Global ROM'u ve Avrupa ROM'unun bu yeni özel işleve sahip olma olasılığı çok yüksek.

MIUI 13 hakkında şuana kadar yayınlanan önemli özellikleri ele aldık. Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
AsaMuro
Xiaomi redmi 8 4/64 modeline gelir inşallah
Cevapla
Ali kağan
Xioami note 9 telefonuna gelecekmi
Cevapla
Kürşat
Evet gelicek efendim redmi6 6 pro dan başlayıp üstüne hep gelicek 9t 9 ve 9 proda geçerli
Herhangi
Poco x3 nfc gelir inşallah
Cevapla
Anonim
Gelecek
kursatozn811905@gmail.com
Kankam benim o NFC telefonunuza fakriba çıkışıyla gelmediyse bir daha guncellemede bile gelmez
Muhammed Emin
Acaba resmi note 10 pro ya gelicek mi
Cevapla
Burak
Gelecek benimde redmi note 10 pro
Kürşat
Gelir redmi 6 dan başlayıp bir ust modeline güncelleme alıyor bayım☺️☺️
Ziyaddın xelilov
Harika
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.