Güncel

Telegram coştu: Tarihin en büyük dijital göçü!

WhatsApp ve Telegram arasındaki geçiş tüm hızı ile devam ediyor. Adeta tarihin en büyük dijital göçlerinden birini yaşıyoruz!

Telegram coştu: Tarihin en büyük dijital göçü!

WhatsApp tarafından kullanıcılara gönderilen yeni gizlilik sözleşmesi bildiğiniz gibi büyük sansasyon yaratmıştı. Uygulamanın kullanıcı verilerini rahat bir şekilde Facebook ile paylaşacak olması küçük bir kesim tarafından umursanmazken, pek çok kişice tepkiyle karşılandı. Bilindiği üzere sözleşmeyi onaylamayanlar 8 Şubat itibari ile WhatsApp kullanamayacaktı. Ancak alınan karardan Avrupalı kullanıcıların muaf tutulması bardağı taşıran son damla oldu ve bu ayrımcı tavır karşısında pek çok kişi Telegram'a geçmeye başladı.

Telegram coştu: Tarihin en büyük dijital göçü!

WhatsApp kendi etti kendi buldu diyebiliriz. Dün paylaşılan veriler Telegram göçünün ne denli ciddi boyutlarda olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Buna göre dün itibari ile son 72 saat içerisinde 35 milyon kişi daha Telegram'a katıldı. Ayrıca bildiğiniz üzere Telegram geçtiğimiz günlerde kullanıcı sayısının 500 milyonu aştığını da açıklamıştı.

Telegram coştu: Tarihin en büyük dijital göçü! - Resim : 1

WhatsApp tüm bu gelişmelerin ardından bir geri adım atmak durumunda kaldı. Yapılan açıklamaya göre gizlilik sözleşmesini onaylamak için son tarih 8 Şubat'tan 15 Mayıs'a kadar uzatıldı. Bunun uygulamada süren kan kaybını ne derece önleyeceği ise henüz muamma.

Bilindiği gibi Telegram'a katılanlar kervanına geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılmıştı. Ayrıca Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun da Telegram'a katılan kişiler arasındaki yerini aldı. Şüphesiz ki ülke liderlerinin de bu uygulamaya dahil olması, popülerliğin artmasında önemli bir katkı sağlıyor. Bakalım WhatsApp ve Telegram arasındaki bu geçiş devam edecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
B.Ö.H.1967
Facebook WhatsApp ve İnstagram her üçünü kullananlar her tür gizli bilgilerini paylaşıyor. Tercihlerini ve takip ettikleri diğer kullanıcılar. Bir çok kimse işyerleri bir çok ürünlerini bu ortamlarda paylaşıyor. Bu üç yere üye olunuyor email ve cep numaranızla. Hatta Facebook sizden noter belgesi veya ehliyet bilgisi istiyor en güncel bilgileriniz TC vatandaşlık bilgilerinizi kendi rızanız ile paylaşıyorsunuz. Arkadaşlarınız için en güncel fotoğrafınızı paylaşıyorsunuz. Kimliğinizdeki fotoğraf neredeyse 5-10 yıllık ancak bu üç yerdeki fotoğraflarınız neredeyse günlük. Devlette bile bu kadar güncel bilgiler yok. Aman Bu üç yerden kopmayın sürekli bağlı kalın. Bu üç yerin en iyi müşterisi olun. ;Onlar da sizin....
Cevapla
Darıcalı
İnternet haber meralarının çoğunda diğer uygulamaların n daha tehlikeli olduğu haberleri whatsapp silahsorleroi ve medyadaki yardakcilari ve paralı askerleri tarafından yayılma eğiliminde birçok ismi bilinmez bilişim uzmanı sunu demiş bunu demiş diye daha çok duyacağız anlaşılan ya tutarsa
Cevapla
Line
Bence Wechat gibi pek çok işi bir arada yapacak bir platform oluşturulmalı.Elimiz kuvvetli.Fırsatı değendirmek lazım.Bib olur,Dedi olur.Bu uygulamalara taksi çağırma,kargo alıp verme,İstanbul kart,yemek siparişi,edevket eklenmeli.Bu şekilde daha efektif olur.Tek uygulamadan pek çok işi yaparız.Whatsapp,Telegram çok basit kalır.Kim,neden kullansın filan düşünülür bu tarz tek yönlü uygulamalar için.
Cevapla
Line
2 sene boyunca Tayland daydım.Line uygulamasını kullandım.Japon menşeili.Çok başarılı buldum.Son olaylardan sonra bib ve telegram yükledim.Whatsapp ı sildim.Whatsapp ı silmemin sebebi çifte standart uygulaması.Hala da ayak sürüyor.8 Şubat dan ,15 Mayıs'a tarihi değiştirdi.Hepsi bu.Ülke olarak tepkimizi göstermemiz yerinde oldu.Aklı başında,gelecek iddiası olan devletler bu tarz kilit uygulamarı kendisi yapıp kullanıyor.
Cevapla
Hilmi
Telegram iyi de indirmek yetmez kullanmakta lazım..kimse kullanmazsa bir anlamı yok.. müşterilerle hala WhatsApp'tan yazışiyoruz..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.