Telegram Premium fiyatını açıkladı!

Milyonlarca kullanıcısı olan popüler mesajlaşma uygulaması Telegram beklenen ücretli özelliklerini açıkladı. İşte Premium ile ilgili tüm detaylar.

Telegram Premium fiyatını açıkladı!

Rus yazılımcı Pavel Durov tarafından 2013 yılında yaratılan Telegram, son dönemlerin en çok indirilen sosyal medya platformlarından biri olmaya devam ediyor. Uygulama içerisinde bulunan ve diğer chat uygulamalarında olmayan anket, sticker, kanal gibi özellikler sayesinde yoğun ilgi görmüştü. Şimdi ise Telegram Premium ile kullanıcılarına çok daha fazlasını sunuyor.

Telegram Premium olmak isteyen kullanıcıların ise akıllarına gelen ilk soru 'fiyatı ne kadar?' oluyor. Dünya çapında aylık 4,99$/5,49€ karşılığı bulunan bu fiyat her ne kadar fiyat ucuz görünse de 4,99$ fiyat etiketinin bizdeki karşılığı yaklaşık 86 TL.

Sadece Premium üyelere sunulan işte o özellikler!

Artık reklam yok: Telegram sponsorlu mesajları genel ve büyük kanallarda göstererek şirket maliyetlerinin bir kısmını karşılıyordu. Telegram Premium özelliğini kullanan kullanıcılar artık bu reklamlara maruz kalmayacak.

Hareketli Profil Resmi: Premium kullanıcılar artık videolar ya da hareketli animasyonları kullanarak profillerine renk katabilir. İstediğiniz içeriği kullanarak tüm kullanıcılar arasında fark yaratabilirsiniz.

4 GB dosya yükleme: Birçoğumuz için telegram video ve fotoğraf kalitesini düşürmediği için tercih edilen bir uygulamadır. Şimdi ise Premium kullanıcılara özel olarak 4 GB dosya yükleme ile daha çok ilgi odağı olacak gibi görünüyor.

Daha Hızlı İndirmeler: Premium aboneler, medya ve dosyaları mümkün olan en yüksek hızda indirebilecek. Sınırsız bulut depolamanızdaki her şeye ağınızın yetişebildiği kadar hızlı erişebilirsiniz.

Artan Limitler: Premium ile 1000'e kadar kanalı takip edebilir, her biri 200'e kadar sohbet içeren 20'ye kadar sohbet klasörü oluşturabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir Telegram uygulamasına dördüncü bir hesap ekleyebilir, ana listede 10 sohbeti sabitleyebilir ve 10'a kadar favori çıkartma kaydedebilirsiniz. Bunlara ek olarak daha uzun bir biyografi yazabilir ve içine bir bağlantı ekleyebilirsiniz. Benzer şekilde Premium, medya altyazılarına daha fazla karakter eklenmesine de izin verecek. 400'e kadar favori GIF ile herhangi bir mesaja yanıt vermek artık daha eğlenceli olacak. Son olarak, Premium kullanıcılar 20 adede kadar genel t.me bağlantısı ayırabilecek. Bu da oluşturduğunuz herhangi bir grubu veya kanalı kısa ve özlü bir bağlantıyla öne çıkarmaya yardımcı olacak.

Benzersiz çıkartmalar ve tepkiler:  Normal kullanıcılarda olmayan düzinelerce çıkartma, Premium kullanıcıların hizmetine sunulacak. Bu premium çıkartma koleksiyonu, Telegram sanatçıları tarafından aylık olarak güncellenecek. Ayrıca Premium kullanıcılar için ekstradan 10 farklı emoji de yer alıyor.

Sohbet yönetimi: Premium özelliği ile gizlilik ve güvenlik açısından sohbeti arşivleyebilir, sessize alabilir hatta yoğun sohbet listeleri sıralayabilirsiniz. Ayarlardan kişiselleştirebileceğiniz birçok sohbet ayarı da yine premium kapsamda sunulacak.

Premium Rozetler: Tüm premium kullanıcılar, sohbet listesinde, sohbet başlıklarında ve gruplarda adlarının yanında görünen bir Premium özel rozeti alacak. Bu rozet ile Telegram'ı desteklemeye yardımcı olduklarını ve özel özellikleri ilk alan kulübün bir parçası olduklarını gösterebilecekler.

Premium Uygulama Simgeleri:  Premium, kullanıcıların kişiliklerine veya duvar kağıtlarına daha iyi uyması için Ana Ekranlarına ekleyebilecekleri yeni simgeler getiriyor.

telegram premıum simgeleri

Telegram, dünya çapında 700 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu da duyurdu. Şirket, uygulamasının reklamını yapmak için hiçbir zaman para ödemediği ve yalnızca ağızdan ağza tavsiyelere güvendiği için bu dönüm noktasından özellikle gurur duyuyor. Tüm bu özelliklere sahip olmak istiyorsanız yeni gelen 8.8 güncelleme sürümünü indirdikten sonra ayarlardan Telegram Premium özelliğini seçip işlemleri gerçekleştirmenin yeterli. Bu özellikler sizi tatmin etti mi? Fiyatı uygun mu? Neler düşünüyorsunuz bizimle yorumlarda paylaşın.