Güncel

Terör saldırısını öven Ekşi Sözlük yazarına inceleme başlatıldı

Dün Yeni Zelanda'da yaşanan terör saldırısı sonrasında Ekşisözlük'te bu saldırı öven içerik yayınlayan kişi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.


Dün Yeni Zelanda'nın Güney Adası'ndaki Christchurch'ün Hagley Park bölgesindeki Al Noor Camisi ve Linwood'daki camiye cuma namazı esnasında gerçekleştirilen ve 49 kişinin şehit olduğu terör saldırısı öven Ekşi Sözlük yazarı hakkında inceleme başlattığı açıklandı.

Terör saldırısını öven Ekşi Sözlük yazarına inceleme başlatıldı

Yeni Zelanda'da yaşanan olay sonrasında Ekşi Sözlük'te Mukemmeligindayanilmazhafifligi takma adı ile bir içerik yaşyınlanmış ve "Videoyu izlerken keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim" diyerek bu katliama destek vermişti.

Konuyla ilgili gelen tepkiler sonrasında Ekşi Sözlük bu paylaşımın silindiğini ve hesabın da kapatıldığını açıklamıştı. Öte yandan paylaşımın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili olarak inceleme başlattı.

Ekşi Sözlük konuyla ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı yayınladı:

Ekşi Sözlük tarafından yapılan açıklamada; "Yeni Zelanda'da camiye saldırı başlığına yazılan kabul edilemez bahse konu entry, birkaç dakika içerisinde fark edilerek aynı dakikalar içerisinde silinmiş, entry'i yazan kullanıcının hesabı ise nefret söylemi sebebiyle kapatılmıştır. Konuyla ilgili emniyet birimleri tarafımızla iletişime geçmiştir, yasal süreç işlemektedir" denildi.

Yorumlar
Murat
Sadece eşki sözlük deil bir cok forum dinsiz ve din düşmani dolu. Ateist satanist ne ararsan var memlekette
Cevapla
MUSTAFA
DİLERİM ONUN SOYUNUN SOPUNUN SULAKESİNİNDE BAŞINA BUNLARGELİR
Cevapla
Gökhan Hoca
Kesinlikle ekşi sözlük kapanmalı. Terör yuvasına dönmüş eksi sözlük. Müslüman ve din düşmanları doluşmuş.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.