Güncel

Terra Classic, bir haftada %30 düştü, ancak hala trend kriptolar arasında!

Terra Classic, bir haftada %30 daha düşmesine rağmen en trend kriptolara liderlik ediyordu! Bu yazıyı hazırladığımız sıralarda ise en trend kripto paralar arasında 4. sırada.

Terra Classic, bir haftada %30 düştü, ancak hala trend kriptolar arasında!

Terra'nın ( LUNA ) çöküşünden ve LUNA 2.0 olarak yeniden ortaya çıkmasından sonra, platformun şu anda Terra Classic (LUNC) altında bulunan eski zinciri, kripto tüccarları arasında büyük ilgi görüyor.

Terra Classic, bir haftada %30 düştü, ancak hala trend kriptolar arasında!

Terra Classic'e olan ilgi, jetonun 3 Haziran itibariyle tüm kripto para birimleri arasında platformda en çok aranan olduğunu gösteren CoinMarketCap verileriyle vurgulanıyor.

Daha fazla kişinin LUNC aramasına rağmen, kripto para birimi önemli fiyat düzeltmeleri kaydetmeye devam ediyor. Basın saatine göre Terra Classic, son yedi gün içinde %30'un üzerinde bir düşüşle 0.000094 $'dan işlem görüyordu.  

Terra Classic'e olan ilgi, yatırımcıların, Terra ekosistemi çöktükten sonra, algoritmik stabilcoin'i dolardan ayrıldı. Bu durum, varlığın kripto pazarında savaşma şansı olduğuna inandığını gösterebilir.

LUNC borsalardan destek alıyor

Ek olarak, Terra Classic hala çeşitli kripto para borsalarından destek alıyor. Örneğin, anında kripto değişim hizmeti sunan ChangeNOW, LUNA 2.0 ve LUNC ticaretini etkinleştirdi.

Özellikle, LUNA 2.0'ın piyasaya sürülmesinden sadece bir saat sonra büyük bir fiyat düzeltmesine maruz kalmasıyla, Terra ekosisteminin toparlanması zorlu bir yolda başladı.

Genel piyasa yüksek fiyat düzeltmesinden geçiyor olsa da, LUNC aşırı oynaklığa sahip öne çıkan durumlar arasında yer alıyor. Analistler, belirtecin tanımlanmış bir temel değerden yoksun olmasının volatiliteyi körüklediğine inanıyor.

Güncel durumda ise Terra Classic, en trend kripto paralar arasında 4. sırada yer almakta. (En azından bu yazıyı hazırladığımız sıralarda öyleydi)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.