Güncel

Terra sabit coini USTC, 1 ayda %370 kazandırdı!

Terra'nın sabitlenmiş sabit parası USTC, 30 günde %370 kazandı!

Terra sabit coini USTC, 1 ayda %370 kazandırdı!

Terra ( LUNA ) ekosisteminin rezil algoritmik stabilcoini TerraClassicUSD (USTC), son aylarda yaygın kripto piyasası düzeltmesine rağmen değerinde bir artış kaydetti.

Terra sabit coini USTC, 1 ayda %270 kazandırdı!

Son 30 gün içinde, jeton yaklaşık %370 oranında işlem gördü. CoinMarketCap verilerine göre, 4 Haziran'da kaydedilen 0,018 $'dan 4 Temmuz'da 0,067$ seviyelerine kadar ulaştı. 29 Haziran'da token 0,089 $ seviyelerine kadar yükselmişti.

Terra sabit coini USTC, 1 ayda %370 kazandırdı! - Resim : 1

30 günlük USTC fiyat tablosu: Kaynak: CoinMarketCap

Ralli, USTC'nin Mayıs ayında dolara olan sabitini kaybetmesinden ve genel Terra ekosistem çöküşüne paralel olarak 0,1 doların altına düşmesinden sonra ortaya çıktı.

Olası USTC sürücüleri 

USTC'nin rallisinin itici gücü, özellikle Terra ekosisteminin çöküşünün ardından yeniden canlanma umutları kaybolduktan sonra belirtilemez. Yeniden canlanma olasılığı, kurucu Do Kwon'un kazayla ilgili daha fazla dolandırıcılık iddiasına bulaşmasından sonra daha da azaldı.

Şu anda USTC, orijinal Terra blok zinciri artık geliştiriciler tarafından merkezi olmayan uygulamaları (dApp'ler) ve diğer protokolleri güçlendirmek için kullanılmadığından ölü bir belirteç olarak kabul ediliyor.

Sonuç olarak, pompa, düşük likiditeye rağmen tokene çekilen birkaç kripto balinasının hareketine bağlanabilir. Özellikle, bu tür balinalar, kısa vadeli kazançlar elde etmek amacıyla fonlarını fiyatı pompalamak için kullanırlar.  

Ralli için bir başka olası itici güç, madeni paranın başlangıçtaki gerçek değerine kıyasla oldukça ucuz hale geldiğini düşünerek düşüşte satın alan perakende yatırımcıların girdisi olabilir.

Aynı zamanda, yatırımcılar, değer artışının ortasında kayıp ( FOMO ) korkusuyla birleştiğinde, tokenin sonunda uzun vadede sabit değerini geri kazanacağını umuyor. 

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.