Güncel

Önemli Xiaomi modeli kesin olarak MIUI 13 güncellemesini almayacak!

Xiaomi tarafından sızdırılan bilgilere göre Redmi Note serisinin önemli modeli artık yolun sonuna gelmiş görünüyor. Firma tarafından değerlendirilen model MIUI 13'deki sorunlar nedeniyle artık güncellenmeyecek.

Önemli Xiaomi modeli kesin olarak MIUI 13 güncellemesini almayacak!

Redmi'nin sevilen modeli, MIUI 13 güncellemesini dahili olarak MIUI Beta'da almıştı. Anlaşılan o ki bu model oluşan sorunlar nedeniyle artık beta ve güncelleme listesinden çıkarılacak. Bu cihazın dahili MIUI 13 testleri şu anda durdurulmuş durumda. Dahili MIUI 13 testlerinin askıya alınması, Redmi'nin sevilen modeli için MIUI 13 güncellemesini almayacağı anlamına geliyor. Çok satan Redmi Note modelinin bu güncellemeyi alamayacak olması kullanıcılarını biraz üzecek.

Redmi Note modelinin "Dahili MIUI 13 Güncelleme Testleri" durduruldu

Xiaomi, 2019'da Android 9 tabanlı MIUI 10 ile bu modeli piyasaya sürmüştü. Bu model, Google Android 10 ve Android 11 güncellemelerini aldıktan sonra Redmi Note 8'in MIUI 13'ü de alma olasılığı vardı. Redmi Note 8'in Çin Beta programı 24 Kasım'da kapatıldı, ancak dahili MIUI Beta güncellemelerini almaya devam etti. 20 Aralık 2021 itibariyle diğer beta'daki cihazlarla birlikte dahili olarak MIUI 13'e yükseltildi.

Redmi Note 8, MIUI 13 güncellemesini 5 ay boyunca dahili olarak almaya devam etti. Ancak 16 Haziran 2022 tarihi itibariyle son dahili MIUI 13 güncellemesini alan model, sonrasında herhangi bir dahili MIUI 13 güncellemesi almadı. Kullanıcılara üzücü bir haber vermek istemeyiz ancak Redmi Note 8'in dahili MIUI 13 güncelleme testleri artık durduruldu. 

Bu, Redmi Note 8'in MIUI 13 güncellemesini almayacağını gösteriyor. Ayrıca Redmi Note 8 Pro, Mi CC9 (Mi Note 10), Mi CC9 Meitu (Mi Note 10 Çin versiyonu), Mi 9 SE, Redmi K20 (Xiaomi Mi 9T), Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro) ve Mi 9 modellerinin de MIUI 13'e güncellenmeyeceğini belirtmek gerekiyor.

Önemli Redmi modeli MIUI 13 güncellemesini almayacak!

Redmi Note 8'in ilk dahili MIUI 13 yapısının sürümü 21.12.20 iken, son dahili MIUI 13 yapısının sürümü 22.6.16 oluyor. Bu yapılara hiçbir kullanıcı şu anda ulaşamıyor. Yalnızca dahili beta test kullanıcıları bu yapılara erişebilmekte. Redmi Note 8 ve diğer popüler modellerin MIUI 13 güncellemesini alacağı düşünülüyordu ancak bu güncellemeyi artık almayacaklar.

Bilmeniz gereken diğer bir şey de; Redmi Note 8, Redmi Note 8 Pro, Mi CC9, Mi CC9 Meitu, Mi 9 SE, Redmi K20, Redmi K20 Pro ve Mi 9 modellerinin Çin'de MIUI 13 güncellemesini almayacakları bir gerçeği daha ortaya koyuyor. Bu cihazlar Global olarak da MIUI 13 güncellemesini almayacak. MIUI 13 güncellemesini Çin'de dahi almayacak olan bu cihazların Global'de de kesinlikle almayacaklarını söyleyebiliriz.

Peki Redmi Note 8'in dahili MIUI 13 testlerinin durdurulmuş olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Milyonlarca kez satılan bu cihazların MIUI 13 güncellemesine sahip olamamaları, kullanıcılarını oldukça mutsuz edecektir.

Yorumlar
Oğuz
8 aydır Xiaomi redmi 10s kullanıyorum. Güncelleme geldikçe telefon ayarları bozuluyor, yeni güncelle falan gelmesin, bıktım artık
Cevapla
İbrahim
Olm harbi ayıp lan öğrenciyim zar zor çalisarak 9T aldim ayıp deilmk ya yok böyle bişi
Cevapla
İbrahim
Bende poco X3 pro var mıuı 13 güncelleme geldi ama araştırdım yükleyen herkes pişman çok donma kasma ve şarjı hızlı bitiyor dediler bende güncel atmadım 8 GB ramli 256 lik
Cevapla
İsmail
9s var bende 8 bile 13 aldi biz hala bekliyoruz pisman oldum
Cevapla
Sade vatandaş
Bu karar ile birlikte satın almayı bırak bir daha xaominin yakınından geçmem. Kimseye de aldırmam kendi ayaklarina siktiklari bir olay oldu bu...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.