Güncel

Terra'dan Do Kwon, tutuklama emri çıkarıldıktan sonra kaçtı mı?

Terra'dan Do Kwon, tutuklama emri çıkarıldıktan sonra kaçtığını yalanladı!

Terra'dan Do Kwon, tutuklama emri çıkarıldıktan sonra kaçtı mı?

Çöken Terra ( LUNA ) ekosisteminin arkasındaki sorunlu Terraform Labs platformunun kurucusu Do Kwon, Güney Kore mahkemesi hakkında tutuklama emri çıkardıktan sonra kaçtığı iddialarını reddetti.

Terra'dan Do Kwon, tutuklama emri çıkarıldıktan sonra kaçtı mı?

Kwon, 18 Eylül'deki  bir tweet'te, kendisiyle konuşmak isteyen herhangi bir devlet kurumuyla işbirliği yapmaya hazır olduğunu iddia ederken, saklayacak hiçbir şeyi olmadığını söyledi.

"Kaçak ya da benzeri bir şey değilim. İletişim kurmaya ilgi gösteren herhangi bir devlet kurumu için tam bir işbirliği içindeyiz ve saklayacak hiçbir şeyimiz yok" dedi. Kwon, nerede olduğunu açıklamakta kararlı olduğunu ancak farklı yargı alanlarında kendini savunmak için çalışma sürecinde olduğunu belirtti.

"Kendimizi birden fazla yargı alanında savunma sürecindeyiz. Kendimizi son derece yüksek bir dürüstlük çubuğuna tuttuk ve önümüzdeki birkaç ay içinde gerçeği açıklamayı dört gözle bekliyoruz" diye ekledi.

Kwon, devam eden tutuklama emriyle, mahremiyetin bir istilası olduğunu ima ederken konumunu bilmekle ilgilenen kişileri püskürttü.

Terra'dan Do Kwon, tutuklama emri çıkarıldıktan sonra kaçtı mı? - Resim : 1

Kwon hakkında tutuklama emri

Bu, Seul'deki bir mahkemenin Do Kwon ve diğer beş kişi için ülkenin Sermaye Piyasası Yasası'nı ihlal ettiğini öne sürerek tutuklama emri çıkarmasından sonra geldi. Güney Kore Yüksek Savcılık Mali Suçlar Birimi, altı kişinin Singapur'da olduğunu belirtmişti.

Kwon'un kaçak olduğuna dair haberler, Singapur'daki yetkililerin Kwon'un eyalette olmadığını söylemesinin ardından ortaya çıktı . Daha önce, Singapurlu müfettişler, Koreli meslektaşlarına Kwon sorununu ele alma konusunda tam işbirliği konusunda güvence vermişti.

Tutuklama emri, Terraform Labs ekosisteminin 45 milyar dolarlık çöküşünden sonra Kwon'un karşı karşıya kaldığı dolandırıcılık iddialarıyla uyumlu. Sonuç olarak, Güney Koreli yetkililer daha önce Do Kwon için “varışta bildirim” ve Terraform Labs kurucu ortağı Daniel Shin için seyahat kısıtlamaları yayınlamıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.