Güncel

Tesla, iflasa sürükleniyor iddiası!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Tesla’nın kredi notunu düşürdü!

Tesla batıyor mu?

Teknolojinin dahi çocuğu Elon Musk tarafından kurulan ve tamamen elektrikli otomobiller üreten Tesla zor günler geçiriyor. 

Vilas Capital Management'ın baş yatırım sorumlusu John Thompson, Tesla'nın çalışmalarını sürdürmek için önümüzdeki 1 buçuk yıl içinde 8 milyar dolara ihtiyacı olacağını tahmin ettiğini açıkladı. Üretime devam eden şirket, dakikada 8 bin dolar zarar ediyor.

Özel olarak üretilen Tesla Roadster, Tesla Model S, Tesla Model X araçlarından zarar eden Tesla'nın CEO'su ve kurucusu Elon Musk, geniş kitlelere hitap edecek bir otomobili geliştirme planları yapıyordu. Temmuz 2017'de seri üretimine başlanan Tesla Model 3 üretimin başlamasına 6 ay kala aracı almak isteyenler sıraya girdi.

Hedge'in fon yöneticisi, “Musk'ın yeni telafi fikri, şirketin büyüklüğünü artırmaya ve Tesla'nın piyasa değerini büyütmeye teşvik ediyor, ancak kârlı olmayı pek de amaçlamıyor. Dünyada elektrikli araç piyasasında lider olan Tesla, şirket değeri olarak Ford'un iki katına çıktı ancak Ford, geçen yıl 6,6 milyon tane araba üretip, 7,6 milyar dolar kâr sağladı. Tesla ise 100.000 arabayla 2 milyar dolarlık zarara uğradı“ açıklamasını yaptı.

Hedge nedir?

Katılma paylarının yalnızca nitelikli yatırımcılara satılmak üzere kurulmuş, SPK mevzuatında serbest yatırım fonu olarak geçen fonlara hedge fonu denilmektedir. Açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, hedge fonları süper zenginlerin yatırım fonudur.

Elbette tekrar belirtmekte yarar var tüm bunlar sadece bir yatırım uzmanının iddiaları.

Tesla, iflasa sürükleniyor iddiası! - Resim : 1

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.