Güncel

Tesla Model 3 kazanmak ister misiniz?

Tesla, Model 3 otonom aracı konusunda oldukça iddialı bir yarışma düzenleme kararı aldı. İşte detaylar!

Tesla Model 3 kazanmak ister misiniz?

Tesla, Model 3 otonom aracı konusunda oldukça iddialı bir yarışma düzenleme kararı aldı. Hackathon yarışmaları düzenleyerek güvenlik açıklarını bulmaya çalışan Tesla, Model 3 aracını hack'lemeyi başarabilene Model 3 hediye edecek.

Otonom araç konusunda lider konumda bulunan ve çılgın projeleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Tesla, oldukça beğenilecek bir anlaşmaya imza attı. Akıllı araçların güvenilirliğini test eden üreticiler, bunun için en fazla hackathon yarışmaları düzenliyor ve güvenlik açıklarını bulmaya çalışıyor.

Bu markalardan biri de Elon Musk'un sahibi olduğu Tesla oldu.

Tesla Model 3 kazanmak ister misiniz?

Tesla'dan yapılan duyuruda Model 3 isimli aracı hacklemeyi başarana, ödül verileceği belirtildi. Firmanın ödülü ise söz konusu araç olacak. Eğer Tesla Model 3 hack'lenirse, firma aracın açıklarını tespit edecek ve bu açıkları kapatmak için çalışmalara başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tesla Araç Yazılımı Başkan Yardımcısı Daid Lau, "Otomobillerimizi en yüksek güvenlik standartları çevresinde geliştiriyoruz. Bu doğrultuda güvenlik düzeyi araştırma toplulukları ile olan çalışmalarımız bizim için sistemimizi mükemmelleştirmek için oldukça önem taşıyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.