Oyun

ASUS ROG serisi yeni ürünlerini tanıttı!

ROG Merhaba 2019 etkinliğinde ASUS, Türkiye'de satışa çıkacak ROG serisi yeni ürünler hakkında önemli bilgiler paylaştı. İşte detaylar!

ASUS ROG serisi yeni ürünlerini tanıttı!

ASUS 2019'u yeni ürünlerinin tanıtımıyla karşıladı. ROG Merhaba 2019 etkinliğinde ASUS, Türkiye'de satışa çıkacak ROG serisi yeni ürünler hakkında önemli bilgiler paylaştı. İlk defa Türkiye'deki meraklılarıyla buluşan ROG Strix GeForce RTX 2060, barındırdığı hız aşırtma potansiyelini açığa çıkaran birçok özellikle donatılmış durumda.

Aura Sync RGB hem aydınlatma sunuyor hem de sınırsız renk seçeneğiyle hem ön kapağa hem de arka plakaya hoş bir görünüm katıyor. Patentli üç Wing-blade fan ise bu orta seviyeli Turing ekran kartının performansını üst seviyelere taşıyor.

ASUS, ROG serisi yeni ürünlerini tanıttı!

Auto-Extreme teknolojisi adı verilen özel otomatik üretim süreciyle üretilen grafik kartının ısınmasını engelleyen çözümlere ek olarak, devre kartı üzerindeki baskıyı azaltan metal destek ve hem GPU hem de CPU sıcakları için hibrit fan kontrolü sunan FanConnect II başlıkları gibi üst seviye özellikler de mevcut.

Performans konusunda takıntılı olanlar, ROG Strix GeForce RTX 2060 ile aradıklarını bulabilecekler gibi duruyor. Türkiye'de görücüye çıkan bir diğer ürün ise TUF Gaming GT501 bilgisayar kasası. TUF Oyuncu Aksesuarları serisinin bir parçası olan kasanın tasarımında askeri motifler kullanıldı.

GT501, bilgisayarın bileşenlerine koruma sağlıyor. Çelik parçaların ağırlıklı olarak kullanıldığı kasanın yalnızca ön yüzünde ve oradaki bağlantı noktalarında plastik bulunuyor. Dumanlı bir görünüme sahip dayanıklı cam, bilgisayarın bileşenlerine gizemli bir görünüm katarken, kasanın üst kısmında yer alan iki pamuk dokumalı tutacak da kasanın LAN partilerine taşınmasını kolaylaştırıyor.

Ek olarak, 2 adet dikey PCI-E slot ekran kartı taşıma desteği de bulunmakta. Ayrıca GT501'de en yüksek oyun performansı için olmazsa olmaz olan fan ve radyatörler için birçok alan bulunuyor. ROG serisi yeni anakartlar ROG Zenith Extreme Alpha ve ROG Rampage VI Extreme Omega'da yer alan AMD X399 and Intel X299 çip setleri, üstün performans sunan çekirdekleri ve en gelişmiş işlemcilerde bulunan bant genişliğini bir araya getiriyor.

Böylece performans meraklılarına, içerik üreticilerine aradıkları performansı ulaştırıyor. Threadripper ve Core X serisi işlemcileri barındıracak şekilde yenilenen ROG anakartlar eski versiyonlarına kıyasla artık daha iyi bir performans sağlıyor.

Özel üretim olan GeForce RTX 2080 Ti OC Call of Duty: Black Ops 4 Edition yalnızca belirli bölgelerde 500 adet bulunuyor. Call of Duty: Black Ops 4 Edition sembolünü taşıyan bu özel ekran kartı, NVIDIA'nın A serisi ekran kartlarıyla uyumlu olarak çalışabiliyor ve büyük bir performans ve soğutma sunuyor.

Böylece oyunların aksiyon dolu anlarında bile performansın hiçbir kayıp yaşamadan, akıcı bir şekilde devam etmesini sağlıyor. Teknolojioku olarak yerinden takip ettiğimiz etkinlikten aldığımız bir kaç fotoğrafa yukarıdan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
yakup
kuvvetli sistem gerek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.