Güncel

The Hobbit: The Desolation of Smaug ilk haftada gişe rekoru kırdı!

Hobbit serisi, 2. filmiyle beyaz perdeyi sallamaya devam ediyor!


Hobbit’in ikinci filmi The Desolation of Smaug vizyona girdiğinin ilk haftasında 73.7 milyon dolarlık hasılat yaptı. Bu rakam filmin önceki serisinden 11 milyon dolar daha az. Filmde önemli bir rol oynayan cüce Hobbit ırkı gibi gişe rakamları da 'ufak' kaldı.

Herkesin merakla beklediği Hobbit’in ikinci filmi The Desolation of Smaug vizyona girdiğinin ilk haftasında 73.7 milyon dolarlık hasılat yaptı. Bu rakam The Hobbit’in ilk filminin hasılatından 11 milyon dolar daha düşük seviyede olarak yapımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Orlanda Bloom ve Evangeline Lilly gibi yıldızların rol aldığı film şu an dünya çapında hemen hemen her sinema salonunda gösterimde bulunuyor.

1387194891_the-hobbit-the-desolation-of-smaug-34.jpg

İLK FİLM 1 MİLYAR DOLAR GEÇMİŞTİ

The Hobbit’in ilk filmi Journey 2012 yılında ABD çapında 303 milyon dolar hasılat yapmayı başarmıştı. Film dünya çapında ise 1 milyar dolarlık gişe hasılatı yaptı. Hobbit’ten önceki dönemi anlatan Yüzüklerin Efendisi serisi ise 3 filmle dünya çapında 3 milyar dolar hasılat elde etmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.