Güncel

The Pirate Bay'e saldıranın kim olduğu ortaya çıktı!

Anonymous'un saldırdığı düşünülen dev siteye saldıran hacker ortaya çıktı!


"Geçtiğimiz saatlerde dünyanın en büyük torrent paylaşım sitesi The Pirate Bay hackerların büyük saldırısına uğradı. Hemen hemen 24 saati bir zaman diliminde dev site tüm dünyadan erişime kapalı idi. Yapılan saldırı dev siteyi alt etmeyi başardı. "

"Geçtiğimiz günlerde, korsan paylaşımın dünyadaki en büyük adreslerinden birisi olan, torrentin dünyadaki tek dev temsilcisi de diyebileceğimiz The Pirate Bay sitesi Anonymous'un yaptığı saldırılara sansür kelimesini kullanmıştı. Bu olaydan bir kaç gün sonra dev siteye yapılan DDoS (hizmeti engelleme) saldırısı sitenin 24 saat boyunca kapalı kalmasına neden oldu."

1337294138_ekran-alintisi.jpg
Çok olmadı bu haberi vereli, henüz 1-2 gün geçti. Anonymous'un yaptığı düşünülen bu saldırının kim tarafından yapıldığı çok geçmedi ortaya çıktı. The Pirate Bay, yaptığı açıklamada "yapılan eylem ile Anonymous'un hiçbir bağlantısı yoktur" dedi ve Anonymous'a yıkılan suçlamaları reddetti.

"Saldırıyı kim yaptı o zaman?" sorunuzu şimdiden duyar gibi olduk. Saldırının  "Nyre" isimli "sahte eski Anonymous ajanının" tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Hacker The Pirate Bay adlı dev siteyi bir hafta boyunca kapalı tutmaya çalıştığını fakat bunu başramayacağını söylerken, sözlerine şu şekilde devam etti: "The Reason (Sebep)" başlıklı yazısında söyledi Nyre: "The Pirate Bay, Anonymous'un yayın organı olan siteydi. Düşündüm, neden bu siteyi çökertmeyeyim dedim? Hatta suçu da Anonymous'a yüklemeyeyim?" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.