Güncel

Thodex'in kurucusuna Arnavutluk'ta operasyon!

Arnavutluk Emniyet Müdürlüğü Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in yerini tespit edip otele operasyon yaptığını açıkladı.

Thodex'in kurucusuna Arnavutluk'ta operasyon!

Faruk Fatih Özer'in kurduğu kripto para borsası Thodex'teki hesaplarda bulunan 2 milyar dolar ile yurtdışına kaçtığı belirlenmiş ve hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarılmıştı. Türkiye'de de Thodex'e yönelik birçok operasyon düzenlenmiş, eş zamanlı operasyonlarda çok sayıda bilgisayar ve veri cihazına el konulmuştu. Aynı zamanda şirket çalışanlarının da ifadesi alınmıştı.

Bugün itibariyle Arnavutluk Emniyet Genel Müdürü de Arnavutluk'a kaçtığı belirlenen Fatih Özer'in kaldığı otelin tespit edildiğini belirtti. Otele yapılan operasyonda Faruk Fatih Özer daha önce kaçtığı için yakalanamadı.

Thodex'in kurucusuna Arnavutluk'ta operasyon! - Resim : 1

Olay ile irtibatlı olduğu belirlenen 78 kişinin yakalanması için başta İstanbul olmak üzere 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda şu ana kadar 62 kişi gözaltına alındı. Emniyetin açıklamasına göre şirket merkezinin bulunduğu Kadıköy'de de birçok döküman ve dijital materyala el konuldu.

Faruk Fatih Özer dün Thodex internet sitesi aracılığı ile dün kaçmadığını, yaşanan mali sorunlardan dolayı böyle bir önlem alıp herkesin zararının telafi edileceğini duyurmuştu. Fakat daha önce Kairos, Questra ve Çiftlikbank dolandırıcılıklarında da bu tip dolandırıcılık sonrası oyalama taktiklerine şahit olduğumuz için çok ümitli olmayın deriz. Yine de Özer'in çok daha güvende olacağı ülkeler yerine neden Arnavutluk'a kaçtığı konusu tamamen bir soru işareti olarak duruyor. Siz ne dersiniz, bu sizce de yine bir oyalama taktiği mi? Yorumlarda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Yorumlar
mehmet
başka ülkededir.arnavutlukdan çıkmıştır.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Kimler izin verdi bugüne kadar?
Cevapla
nurullah emre tanrıverdi
Bir müddet sonra resmi numarası olmayan dijital paralar degersiz olacak,, bunu bildikleri için yapıyorlar,, toplanan paralar kabul edilmiş dolandırıcılık dır,, izin verildi birileride cebini doldurdu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.