TikTok'a Danimarka'dan darbe! Kullanımı yasaklandı

TikTok çoğu açıdan tartışmalara konu olan bir uygulama. Daha önceki yasaklara ek olarak şimdi de Danimarka'dan bir darbe geldi.

TikTok'a Danimarka'dan darbe! Kullanımı yasaklandı

TikTok güvenlik ve gizlilik gibi konularda bir çok sorun ile karşılaşıyor. Uygulama özellikle ABD'de verilerin Çin ile paylaşıldığı iddiası ile bir çok sorun yaşamıştı. Bazı eyaletlerde devlet kurumlarında çalışanların TikTok kullanması ise yasaklandı, şimdi bir darbe de Danimarka'dan geldi.

TikTok'a Danimarka'dan darbe! Kullanımı yasaklandı - Resim : 1

Güvenlik gerekçeleriyle çalışanlarından TikTok kullamaları yasaklandı

Sosyal medya uygumaları arasında artık gizlilik ve güvenlik çok önemli bir yere sahip. Uygulamalar bu sebeple birbiri ile ciddi bir yarış içinde. Piyasaya sürüldüğünden beri sosyal medyada kuralları sıfırdan yazan TikTok ise darbe üzerine darbe alıyor. Şirket şimdi de Danimarka'da güvenlik gerekçeleri ile yasaklanıyor.

Dünya çapında iş yapan DR için TikTok'un güvenlik açıklamaları yeterli gelmemiş görünüyor. Yayın kuruluşu, dünya çapında meşhur olan sosyal medya platformunu içeriklerinde kullanmayı da reddetti. DR yöneticisi Niels Ammitzbøll şirket çalışanlarına, “Tüm çalışanlarımıza iş telefonlarında TikTok'u kullanmamaları ve yüklememelerini tavsiye ediyoruz” uyarısında bulundu.

TikTok özellikle ABD bölgesinde bir çok güvenlik sorunu ile karşılaşıyor. Şirketin CEO’su Shou Zi Chew bu ayın sonunda ABD Kongresi'ni ziyaret edecek. Şirket, BBC Radyo 4’e Çin ve ABD arasındaki gerilimde “piyon” haline gelmekten endişe ettiklerini söyledi.