Güncel

TikTok'a Twitter kancası! Görüşmeler başladı!

Son günlerde gündemden bir türlü düşmeyen popüler platform TikTok, şimdi de Twitter ile olan görüşmeler nedeniyle haberlere konu oluyor.


Çin merkezli sosyal medya platformu olan TikTok, son zamanlarda gündemden bir türlü düşmüyor. Zaman zaman tepki çeken ve yasaklanmasına yönelik olarak haberler çıkan platformun ABD'deki geleceği de şu anda bilinmezliğini koruyor. ABD Başkanı Donald Trump tarafından yoğun baskı altında tutulan TikTok'un bu baskılara daha fazla karşı koyamayacağı düşünülürken, şu günlerde manşetleri Twitter ile yapılan görüşmeler süslüyor. Buna göre Twitter, bahsi geçen uygulamanın ABD operasyonlarını satın almaya hazırlanıyor.

TikTok'a Twitter kancası! Görüşmeler başladı!

Kullanıcılarına kısa süreli videolar çekip yayınlama imkanı veren TikTok kısa süre içerisinde hem ülkemizde hem de dünyada popüler hale geldi. Uygulamanın Çin kaynaklı olması, tabii ki de ABD'nin çılgın liderinin dikkatini çekti ve Donald Trump, TikTok ve WeChat'in ülkesinde faaliyet göstermesini yasaklayan kararnamenin altına imzasını attı. Bu kararın tam da Microsoft ile satış görüşmelerinin gerçekleştiği zamanda alınması dikkat çekerken, Başkan Trump'ın satışın gerçekleştirilmesi için TikTok sahibi ByteDance'e 15 Eylül gününe kadar zaman tanıdığı konuşuluyor.

Öte yandan şu anda başka bir iddia daha gündeme gelmiş durumda. Buna göre Twitter, TikTok'un ABD operasyonlarını satın almak için masaya oturmaya hazırlanıyor. ByteDance'in de bunun için istekli olduğu konuşulurken, anlaşmanın kısa süre içerisinde sağlanmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. ABD'de 100 milyondan fazla kullanıcısı bulunan popüler sosyal medya platformunun bu bakımdan elini çabuk tutması gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.